Basında BTP


BTP 4 belediye kazandı, biri Konya'da

Bağımsız Türkiye Partisi 2009 yerel seçimlerinde 4 belediye kazandı. Kazanılan yerlerin hepsi belde beledilyesi... Bu dört belediyeden birisi de Konya'nın Akşehir İlçesine bağlı Yazlağ beldesi...

Mahalli İdareler Seçimi'nde Manisa merkeze bağlı Bozköy beldesinden aday olan Alim Halavut, Bağımsız Türkiye Partisinin (BTP), Türkiye'de seçimi kazanan 4 belediye başkanından biri oldu.

Halavut, Bozköy beldesinde Belediye Başkanlığını ikinci kez, bu sefer BTP'den adaylığını koyarak kazandığını, görevi boyunca beldeye en iyi hizmeti vermeyi amaçladığını söyledi.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Servisi EEG Laboratuvarında 20 yıl boyunca sağlık memuru olarak çalıştığını belirten Halavut, belde halkından gelen talep üzerine görevinden istifa ederek girdiği 2004 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti'den Belediye Başkanı seçildiğini anlattı.

Başkanlığının ikinci yılında partisinden istifa ettiğini hatırlatan Halavut, 'Belediye Başkanlığı görevimin son 3 yılını bağımsız olarak sürdürdüm. 2 bin 532 nüfuslu, 1984 seçmeni bulunan beldeye en iyi hizmeti sunmak istiyorum. BTP'den gelen teklifi, belde halkının kazanacağını düşünerek kabul ettim' dedi.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş'ın yerel seçimler öncesi beldede miting düzenlediğini anlatan Bozköy Belediye Başkanı Halavut, şunları kaydetti:

'Diğer siyasi partilerin adaylarından 134 oy farkla başkanlığa seçildim. Şu ana kadar yaptığım hizmetlerden dolayı ve arkamızda BTP'nin gücü olduğu için halkın bizi seçtiğini düşünüyorum. Bozköy beldemiz, Türkiye'de örnek bir belde olacaktır. Geçen dönemde beldede halk ile el ele vererek, kilit parke taş üreten tesisi kurmuştuk. Bu seçimlerde de halkımıza vaat ettiğimiz gibi elektriğimizi rüzgar ve güneş enerjisiyle üreterek, halka ilk etapta yarı fiyatına, daha sonra ücretsiz olarak vereceğiz.'

Beldenin önemli gelir kaynakları arasında kiraz üretiminin bulunduğuna dikkati çeken Halavut, 'Kiraz işleme tesislerini de kuruyoruz. Soğuk hava deposu yapılacak. Yatırımlarımızın gelecek yıla hazır olacağına inanıyorum' diye konuştu.

Bozköy beldesi sakinleri ise BTP Genel Başkanı Baş'ın sözlerine güvendiklerini, Halavut'u ise yakından tanıdıklarını belirttiler.

Mahalli İdareler Seçimi resmi olmayan sonuçlarına göre, Bozköy beldesinde, BTP 941, AK Parti 807, MHP 68, DSP ise 4 oy aldı. BTP'nin yerel seçimlerde kazandığı diğer belediyeler ise Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Yazlağ beldesi, Bursa'nın Tahtaköprü beldesi ile Aydın'ın Yazıkent beldesinden oluşuyor.

http://www.hakimiyet.com


Eklenme tarihi: 05-06-2009