Demeçler


Çözümsüz siyasiler anayasa yapamazlar

Çözümsüz siyasiler anayasa yapamazlar

Yeni anayasa sürecini değerlendrien BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Ata Selçuk, "Terörün azdığı bu devirde sorunlar yaratıp, çözemeyen iktidarların, anayasa üzerinde değişiklik yapmaya uğraşması son derece sakıncalıdır" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ata Selçuk yeni anayasa çalışmalarını yazılı bir açıklamayla değerlendirdi. “Bir devleti kuran, onu baştan var eden bir güç, ancak temel manada bir anayasa yapma hakkına sahiptir” diyen Prof. Dr. Ata Selçuk, “Atatürk’ün anayasası devleti nasıl tanımladıysa Türkiye Cumhuriyeti ancak o şekilde yaşamını sürdürecektir” dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk şu açıklamada bulundu: “Darbeler de bile başa geçenler, demokratik sosyal ve laik olan, tam bağımsız bir cumhuriyetten, hiç bir şekilde taviz vermemişlerdir. Anarşinin, terörün, son raddeye çıktığı bu devirde sorunlar yaratıp, çözemeyen iktidarların, anayasa üzerinde değişikler yapmaya uğraşması son derece sakıncalıdır. Teröre taviz verecek, devleti federatif yapıya dönüştürecek hiç bir anayasa asla kabul edilemez. Bu ülke kimsenin babasından kalan mirası değildir. Maalesef ülke, kendilerine emanet edilenler tarafından önce babalar gibi, satılmış, şimdi ise devamla peşkeş çekilmektedir. Yer altı ve yer üstü kaynaklar yabancılara devredildiği, yok edildiği yetmemiş olacak ki, bayrağına ortak bir teslis bayrağı iliştirilmiştir. Ülkenin varsa medyasına, aydınına, milliyetten ve maneviyattan bahseden vatandaşına, üniterlikten ve bağımsızlıktan taviz vermek istemeyen tüm halkımıza bu yolda muvaffakiyetler dilerim.


Eklenme tarihi: 05-02-2013