Basında BTP


Milli Şahlanış

Milli Şahlanış

Yeni Mesaj’ın organize ettiği beşincisi Gaziantep’te düzenlenen 16 Şubat’ta Konya’da altıncısı düzenlenecek olan Milli Kahramanlarımızı Anma Programlarına halkımızın büyük desteği milli şahlanışın yakın olduğunu gösteriyor.

İlki 6 Ocak’ta Kocaeli’nde, daha sonra 12 Ocak’ta Kahramanmaraş’ta, 19 Ocak’ta Bolu’da, 26 Ocak’ta Eskişehir’de ve beşincisi 10 Şubat’ta Gaziantep’te düzenlenen “Milli Kahramanlarımızı Anma Programları” Türkiye’nin dört bir yanında yankılanmaya devam ediyor. Milli Kahramanlarımız Programları bu hafta Konya’da düzenlenecek. Milli Kahramanlarımızı Anma Programı’nın kendi şehirlerinde de düzenlenmesi talep eden Türkiye’nin her tarafından binlerce vatandaş Yeni Mesaj gazetesinin telefonlarını günlerdir kilitliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Yeni Mesaj’ın organize ettiği Gaziantep Şehitkâmil Kalender Plaza’da düzenlenen Milli Kahramanları Anma Programını kahvehaneleri doldurup televizyon başından izleyen binlerce insan beğenilerini ifade ettiler. Yeni Mesaj muhabirlerinin duygu ve düşüncelerini sorduğu vatandaşlar programın düzenlenmesine öncülük eden gazetemizi tebrik ettiler. Görüşlerini dile getiren Şevket Türk isimli bir vatandaş, “Milletin ekonomik yönden inim inim inlediği ve milli değerlerimizin ayaklar altına alındığı ve bölünme sinyallerinin verildiği bu günlerde Yeni Mesaj gazetesini bu anlamlı organizasyonundan dolayı kutluyorum. Bu organizasyonların Ege Bölgesi’nde de yapılmasını istiyorum. Çünkü bizim dedelerimiz de milli mücadelede büyük rol oynamıştır. Aydın’da Yörük Ali Efe, bölgemizde Demirci Mehmet Efe, Cafer Efe, Çete Ayşe’ler milli mücadelede büyük katkısı olan ecdatlarımızdır” dedi.

Milli duygular harekete geçti

“Böyle anlamlı bir programı organize edenlere çok teşekkür ederim” diyen Sabri Demir isimli diğer bir vatandaş ise şunları söyledi: “Gerçekten çok duygulandım. Bu programların devamı gelmeli. Bir adımının da Ege Bölgesi’nde gerçekleşmesini isteriz. Yeni Mesaj gazetesini değerlerimize sahip çıkıp halkımızın milli duygularını harekete geçirdiğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Muhteşem lider muhteşem kadro

Aydın’da programı televizyondan takip eden Mevlüt Yörükoğlu isimli vatandaş duygularını şöyle dile getirdi: “Bu organizasyonu anlamlı buldum. Bize benzeyen ama bizden olmayanları iyi seçmek gerekiyor. Toplumda itibarlı gösterilme gayretinde olanlar var. Maalesef bu insanlara halkımız da inanıyor. Teali İslam Cemiyetine üye olan Çamlıca’daki yalısından çıkmayanlar şimdilerde evliya gibi gösteriliyor. Halkımızda bunlara inanıyor. Bizden saklanan, saklanmaya çalışılan gerçekler var. Üstat Haydar Baş Beyefendi’yi de böyle güzel bir kadro oluşturduğundan dolayı kutluyorum. İyi ki varsınız diyor sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”


http://www.yenimesaj.com.tr/?haber,661181/milli-sahlanis


Eklenme tarihi: 14-02-2013