Demeçler


Türkiye’de tek bir hareket var

Türkiye’de tek bir hareket var

BTP MYK Üyesi Prof. Dr. Metin Tulgar, Türkiye’de tek bir hareketin olduğunu dile getirerek, “Onun adı Milli Ekonomi Modeli’dir, Sosyal Devlet - Milli Devlet’tir, Bağımsız Türkiye Partisi’dir, Haydar Baş’tır” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) MYK Üyesi Prof. Dr. Metin Tulgar, yaptığı açıklamada, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Rusya’da Duma’da konuşma yaptığını hatırlatarak, “Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya Meclis Başkanvekili ve Liberal Demokrat Parti Jirinovski kendisine itibar ediyor” dedi. Prof. Dr. Baş’ın Duma’da sunum yaparak Milli Ekonomi Modeli’nin detaylarını anlattığını dile getiren Metin Tulgar, “Jirinovski ayrıca Prof. Dr. Baş’ı ve kurmaylarını makam odasına davet ediyor, burada yaptığı açıklamada ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyor ancak Türk basınında çıt yok. Oysa Afganistan’dan ülkelerine dönen Alman askerlerinin Trabzon’da verdikleri mola haber!” dedi.

Muhalefetten ‘ses seda’ yok

Ana muhalefet partisi CHP konusunda da değerlendirmelerde bulunan Tulgar, şunları söyledi: “Bunlar eskiden buzdolabı Atatürkçülüğü yaparlardı. Atatürk’ü kendilerine göre bir yere çekip, milletin milli ve manevi değerleriyle oynayıp, ona göre şekillendirmeye çalışıyorlardı. Millet de o gömleği giymedi. Şimdi Atatürk’le ilgili doğruları söyleyen Haydar Baş var. Bir de muhalefet partisi var ama sadece adında ‘hareket’ var. Maşallah çıt çıkmıyor. Arada bir hareket yapıyorlar ama ofsayda düşüyorlar. Bundan bir kaç yıl evvel Marmaris’e ABD’nin 6. Filosu demir attı. Ülkücü gençler protesto gösterisinde bulundu. Ertesi gün Sayın Bahçeli, ‘Ben o gençlik teşkilatını azlettim’ şeklinde açıklama yaptı. Neden çünkü mesaj veriyor: Ben de sana hizmet ederim! Onun için o kardeşlerimiz de Haydar Hocamızın ifadesiyle ‘kafalarına akıl koysunlar’ dedi.”

İşte gerçek hareket

Türkiye’de tek bir hareketin olduğunu dile getiren Prof. Dr. Metin Tulgar, şöyle konuştu: “Onun adı Milli Ekonomi Modeli’dir, Sosyal Devlet - Milli Devlet’tir, Bağımsız Türkiye Partisi’dir, Haydar Baş’tır. Bu hareket içinde hakiki Atatürkçülük de, milliyetçilik de, dindarlık da var. Bazıları ‘üçü bir arada olmaz’, ‘bir insan dindar ise Atatürkçü olamaz’ diyorlar. Bende her üçü de var!”


Eklenme tarihi: 23-03-2013