Haberler


BTP'nin oy oranı yükseliyor

BTP'nin oy oranı yükseliyor

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Rusya Parlamentosu Duma'da yaptığı konuşmanın etkisiyle BTP'nin oy oranları hızla yükseliyor. Skala Ajans tarafından yapılan kamuoyu yoklamasına göre BTP'nin oy oranı yüzde 18'e çıktı.

YENİ MESAJ / İSTANBUL
Yerel seçimler yaklaşırken Skala Ajans tarafından yapılan kamuoyu yoklamasına göre Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) oy oranı yüzde 18'e yükseldi. Meclis dışında olmasına rağmen, AKP Hükümeti'nin başta Türkiye'yi parçalanmaya sürükleyen İmralı süreci olmak üzere siyasi, ekonomik ve kültürel politikalarına en güçlü muhalefeti sergileyen BTP, yaptığı aktif çalışmalarının karşılığını alıyor. BTP'ye yönelik vatandaşların ilgisi de her geçen gün artıyor.

Duma konuşması etkili oldu
Skala Ajans'ın 43 ilde 9786 denek üzerinde yaptığı kamuoyu çalışmasına göre AKP'nin oyu yüzde 32 çıkarken, CHP'nin ilk seçimde alacağı oy oranı yüzde 18 olarak kendini gösterdi. Anket çalışmasında MHP'nin oy oranı ise yüzde 6 olarak tespit edildi. Ankette Yeni Mesaj gazetesi tarafından 6 Ocak'tan bu yana 12 ilde düzenlenen ve BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın onur konuğu olarak katıldığı Milli Kahramanlarımız program serisinin BTP oylarının artışında etkili olduğu görüldü. Ancak en büyük katkı Prof. Dr. Baş'ın Rusya Parlamentosu Duma'da 27 Şubat'ta yaptığı tarihi nitelikteki konuşmadan geldi. Dünya çapında devasa yankı uyandıran bu konuşma, medyanın gizlemesine rağmen Türkiye'nin dört bir köşesinde, hatta KKTC'de ve Avrupa'da yankılandı.

Çözüm partisi
BTP, Türk halkının içinde bulunduğu zorluklara ve sorunlara çözümler getiren yegâne parti olarak öne çıkıyor. Türk halkının yaklaşık yüzde 29'unu oluşturan tarım kesimine güçlü destekler getiren BTP'nin tarım projeleri arasında "ürün alım garantisi, ürün bedelinin yüzde 50'sinin ekimden 6 ay önce avans olarak ödenmesi, mazot, tohum ve gübre destekleri vesaire" yer alıyor. Ev kadınlarına 500 TL 'ev hanımı işçi maaşı', her vatandaşa 500 TL vatandaşlık maaşı, çocuk maaşı, 100 bin TL'nin altında geri olandan vergi alınmaması, asgari ücretin 4 bin TL'ye çıkarılması, sınavsız üniversite, girişimcilere faizsiz finans sağlanması, vatandaşlara maliyetine konut tedariki, evleneceklere faizsiz kredi verilmesi BTP'nin dünya çapında kabul gören diğer projeleri arasında yer alıyor. BTP'nin projelerinin 3 ana kaynağı var: senyoraj, yeraltı zenginlikleri ve 100 bin TL'nin üstünde geliri olandan alınacak vergi.


Eklenme tarihi: 09-04-2013