Demeçler


GAYRİMEŞRU SÜREÇ

GAYRİMEŞRU SÜREÇ

Terörle müzakere sürecinde hükümetin yaptıklarının meşru olmadığını söyleyen Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, “Hükümet bugün bu meşruiyet problemini yaşıyor. Türk milleti biz varız derse, bırakıp kaçacaklar” dedi .

Yapmış olduğu açıklamada hükümetin terörle müzakere süreci ve yeni anayasa çalışmaları değerlendiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu terörle müzakere sürecinde yapılanların meşru olmadığını söyledi. "Bugün terörle müzakere süreci yaşanıyor. Bu süreçte hükümet meşruiyet problemi yaşıyor. Yaptıkları hiçbir iş meşru değil. Bunun farkındalar. Bunun farkında oldukları için de aracılar buluyorlar” diyen Prof. Dr. Eyercioğlu şunları söyledi: “Akil insanlar diye bir grup oluşturdular. Baktılar bunun da meşruiyeti yok bu sefer de TBMM'de komisyon kurdular. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın verdiği bir örnek var, 'hırsız ne kadar güçlü kuvvetli olursa olsun, hırsız olduğu için yaşadığı bir tedirginlik vardır. Bir çocuk bile hırsız var diye bağırsa her şeyi bırakıp kaçar.' Bu hükümet bugün bu meşruiyet problemini yaşıyor. Türk milleti biz varız derse bırakıp kaçacaklar."

Çaresiz değiliz

Türk milletinin çaresiz olmadığını ifade eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Eyercioğlu şöyle konuştu: "Biz çaresiz değiliz, biz mahrum değiliz. Allah'a hamdolsun bu milletin içinde her dönem bu milletin başını dik tutacak liderler yetişti. Bakın biz Prof. Dr. Haydar Baş Bey’le birlikte Milli Ekonomi Modeli kongrelerine gittik. Yurt dışında birçok kongre yaptık. En son Rusya Parlamentosu Duma'ya gittik ve orada gördük ki Türk evladının hala eli öpülüyor, sözü dinleniyor, arkasından gidiliyor. Dünya bugün onun eserleriyle onu tanıyor, ona sahip çıkıyor. Gelin hep beraber bu gemide bu kaptanla beraber yolcu olalım. Tekrar dünyaya adaleti getirelim, tekrar insanlığı öğretelim, tekrar başımızı dik tutalım. Aziz Türk milletini, Müslüman evladını tekrar dünyaya tanıtalım."


Eklenme tarihi: 23-04-2013