Haberler


Hükümet suç işliyor

Hükümet suç işliyor

Gündemdeki gelişmeler üzerine önemli açıklamalarda bulunan BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Sarı, “Sözde elçilerle terörist başı ile pazarlık edenler esasında anayasal suç işlemektedir” dedi .

HABER MERKEZİ

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Sarı yaptığı açıklamada “AKP’nin akil adamlar politikasına karşı çıkanlar çapulcu değil, bu milletin efendisidir” dedi. “Başbakan Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı, şarkıcı, türkücü ve sinemacılardan kurulan 7 bölgeye 9’ar kişiden oluşan sözde akil insanlar adı altında heyetler gönderdiğini söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Sarı, “Sözde Akil İnsanlar’ın teröre çözüm süreci adı altında AKP-PKK pazarlığını Türkiye’ye nasıl yuttururuz şeklindeki propagandaları halkımızın sağduyusuyla ve gerçeği görmesi ile protestolarla karşılanmaktadır” dedi.

Anayasal suç işleniyor

“Teröre çözüm süreci adı altında AKP-PKK pazarlığının yapıldığını söyleyenler ve protesto edenler Başbakan tarafından çapulculukla suçlanmaktadır” diye konuşan Prof. Dr. Hidayet Sarı şunları söyledi: “Ancak Türk Milleti gayet iyi bilmektedir ki, sözde elçilerle teröristbaşı ile pazarlık edenler esasında anayasal suç işlemektedir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nde resmen terör örgütü olarak kabul edilen ve mücadele edilen bir örgüt ve lideri hiçbir mahkûma verilmeyen bir izinle terör örgütünü ve taraftarlarını idare etme, kontrol etme ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile pazarlık etmesine izin verilmiştir. Bu, terör örgütüne yardım ve yataklık etme suçudur. Bu nedenle AKP hükümeti PKK ile pazarlık sonucunda esasında anayasal suç işlemektedir. Bu gerçeği gören halkımızın protestosu haklıdır, meşrudur ve ülkemizin geleceği için gereklidir. Bu protestoyu yapanlar çapulcu değil ülkesi için şehit ve gazi olmayı göze alan, dedesi ve atası şehit ve gazi olan insanların torunlarıdır. Onların emanetini korumak bakımından protestolarını yapmaları vatan ve bayrak sevgisindendir. Terör örgütü ile görüşenler ise esasında gaflet, dalalet ve hıyanet içindedir.


Eklenme tarihi: 08-05-2013