Haberler


Timurcan Ulusoy efendi BTP’de görevine başladı

Timurcan Ulusoy efendi BTP’de görevine başladı

Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu BTP Genel Başkan Yardımcılığına atanan Hacı Bektaş Veli’nin torunlarından ve Arife Ana’nın oğlu Timurcan Ulusoy, BTP Genel Merkezi’ndeki makam odasında sivil toplum kuruluşlarıyla ilk toplantısını yaptı.

Kısa süre önce MHP'den ayrılarak Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) saflarına katılan Hacı Bektaş-ı Veli'nin torunlarından ve Arife Ana'nın oğlu Timurcan Ulusoy, Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu BTP Genel Başkan Yardımcılığına atandı. Kalabalık bir heyetle Ankara'daki BTP Genel Merkezi'ndeki makam odasında sivil toplum kuruluşlarıyla ilk toplantısını yapan BTP Genel Başkan Yardımcısı Timurcan Ulusoy yaptığı açıklamada bundan böyle sonuna kadar Prof. Dr. Haydar Baş'la beraber olacaklarını açıkladı. 
"Prof. Dr. Haydar Baş gibi bir lider ancak yüz yılda bir gelir" diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Timurcan Ulusoy, "Bu topraklar öyle yiğitler, öyle kahramanlar, öyle er ve evliyalar yetiştirmiştir ki, Orhan Gaziler, Osman Gaziler, Şeyh Edebaliler, Pir Sultanlar, Kul Himmetler, Hacı Bektaş-ı Veliler, Keçeçi Babalar, Yunus Emreler ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürkleri yetiştirmişti. Cenab-ı Allah her yüzyılda bir milletin refahı ve huzuru için yüce bir devlet adamı gönderir. Günümüzde bu güzelliği ve bu özelliği Prof. Dr. Haydar Baş hocamızda görmekteyim. Ölene kadar Prof. Dr. Haydar Baş'la birlikte mücadelemiz sürecektir" dedi.
 
 "Haydar Baş Hocaya gönlümüzü verdik. Haydar Baş bizim gerçek dostumuzdur, biz de ona gerçek dost olacağız" diyen Timurcan Ulusoy, "Gönüllerinde Ehl-i Beyt sevgisiyle var olan bu yüreklere biz elimizi değil, Haydar Baş hocamıza gönlümüzü verdik, gönlümüzü. Yüreğimizi verdik, vereceğiz de… Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamız aynı zamanda Atatürk çizgisinde. Cumhuriyetimizin savunucusu Haydar Baş hocamız bizim gerçek dostumuzdur. Biz de kendisinin gerçek dostu olacağımızı burada beyan ediyoruz" dedi.


Eklenme tarihi: 10-05-2013