Haberler


AKP kopyaya sarıldı

AKP kopyaya sarıldı

Seçim sürecine giren Türkiye’de AKP hükümeti, halkı avlamak için BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’nde projelendirdiği doğum yardımını kopyaladı. “Memura yüzde 1 daha zam verirsek, Yunanistan’a döneriz” diyen kaynaksız AKP

Nüfus artışını teşvik etmek için Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'nden yararlanarak doğum yapan her anneye yardım yapmaya başlayan Rusya olumlu sonuçlar almaya başladı. Türkiye'de ise Başbakan Erdoğan her fırsatta ailelerin en az üç çocuk yapmalarını istemiş fakat mevcut ekonomik koşullarda aileler buna sıcak bakmadığından olumlu neticeler alınamamıştı. Milli Ekonomi Modeli'nin Rusya'da olumlu neticeler verdiğini gören AKP Hükümeti üçüncü çoğunu doğuran annelere 5 bin lira doğum teşviki vermeye hazırlanıyor. Hükümet, doğurganlık hızını artırmak amacıyla başlattığı teşvik çalışmasında sona yaklaştı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında; Aile, Maliye ve Çalışma Bakanlıkları teşvik projesi üzerinde çalışıyor. Bakanların yaptığı toplantılarda üçüncü çocuğa verilmesi planlanan teşvik miktarının belirlendiği ve 5 bin lira olduğu iddia ediliyor. 

Milli Ekonomi Modeli kendisini ispatlamıştır

Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan; doğum yapan her anneye doğum yardımı ve bunun gibi birçok meselenin kaynağı açık açık anlatılmış ve 7 uluslararası kongrede tartışılarak yaklaşık 120 ülkede kısmen uygulanmaya başlanmıştı. Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan; madenlerin millileştirilmesi, devletlerin senyoraj hakkını kullanarak kendi paralarını basabilmeleri ve uluslararası yapılan ticaretlerde milli paraların kullanılması kaynak olarak gösterilmişti. Oysa mevcut AKP hükümetinde; dışarıdan faizle borç para alınması, devletin ve milletin kaynaklarının yabancıya satılarak sıcak para girişi sağlanması ve vatandaşın tüm kesimlerinden alınacak vergiler kaynak oluşturmaktadır. 

Peki, sizin kaynağınız nedir?

Senelerdir sırf politik sebeplerden dolayı hamaset yapılarak, Milli Ekonomi Modeli'nde kaynak gösterilmesine rağmen hala "kaynağı nereden bulacaksınız?" diye soranlara şimdi soru sorma sırası Milli Ekonomi Modeli'ne geldi. Dışarıdan faizle borç para almadan, Vatanın ve milletin kazanımlarını yabancıya satmadan ve gariban vatandaşın sırtına bir vergi yükü daha bindirmeden, siz kaynağı nereden bulacaksınız?


Eklenme tarihi: 18-05-2013