Demeçler


ÇARESİZLİK SON BULACAK

BTP Gen. Bşk. Yardımcısı Dr. Terzi, Milli Ekonomi Modeli ile çaresizliğin son bulacağına işaret ederek, “Toplumun tüm kesimleri bu model ile refaha kavuşacak” dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, vatandaşlarımızın bu iktidarda aradığını bulamadığını dile getirerek, “Bulması da mümkün değildir. Bunda önce denediği ve neticesinde sükutu hayale uğradığı hükümetler gibi, dışa bağımlı, mandacı, borçla (hem de faizli borçla) ülkeyi bataklığa saplamış bir iktidar var” dedi.

Ümitsizlik diz boyu

Vatandaşın oğlunun, kızının, hanımının, kendisinin, akrabasının işsiz bırakıldığına işaret eden Dr. Terzi, şu görüşleri öne çıkardı: “İşsizler ordusu çığ gibi büyüyor. Gelirinde bir artış olmadığı gibi, çarpık bir gelir dağılımı da söz konusu... Devletin borcu iki katı aşıp, 4 yıl içinde 450 milyar dolara baliğ oldu.

Vatandaş da kredi kartları ile faizli borç batağına saplandı. Dış politikadaki ABD taşeronluğu, iç hukukun AB’ye teslim edilmesi, vatan topraklarının satılması vatandaşı derinden ümitsizliğe sevk ediyor. Çıkış yolu arıyor. Ümitsizlikle yeni arayışlar arsında gidip geliyor.”

Yeni bir lider

Denenen liderlerin bir yanlıştan başka bir yanlışa koştuğunu belirten Dr. Terzi, vatandaşlarımızın bu sefer yeni bir şeyin farkına vardığını, “bağımsızlık, vatanperverlik ve dindarlık ölçüleri” ile yeni bir lider olduğunu, denenmemiş olan bu liderin ilaveten projeleri ve planları olduğunu vurguladı.

Bu liderin dünyaca benimsenmiş ‘Milli Ekonomi Modeli’ ile yepyeni bir tezi ileri sürdüğüne işaret eden Dr. Terzi, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Mütareke basınının gizlediği ama Kuva–yı Milliye basınının yer verdiği İstanbul ve Bakü kongrelerini izleyenler hem lideri, hem lidere dünyada gösterilen alakayı görüyorlar. Şimdi artık ümitleri var, çıkış yolu görünüyor. Bu proje ile işsizliğe son, yoksulluğa son, gelir adaletsizliğine son... Sürekli büyüyen ve borçlarını ödemiş, bölgesinde ve dünyada lider bir ülke hedefi var önünde.”

Dillerdeki yeni slogan

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Prof. Dr. Baş’ın fakirliğe son dediğini, tıpkı Oğuz Kağan gibi ‘fakirliğin suç sayılsın’ dediği hatırlattı. Terzi, açıklamasını şuyle tamamladı: “Artık muhtarlar, esnaflar, kadınlar, gençler, köylüler, çiftçiler, memurlar, işsizler ve emekliler bu modele merak saldılar. Vatandaşın dilinde bir nakarat başladı: Bu sefer Haydar BAŞ. Yüzler gülerek söylenen bir söz, dalga dalga Anadolu’da yayılıyor. Milletin önüne kimse duramaz.”


Eklenme tarihi: 06-05-2006