Haberler


Birlikte güzellik vardır

Birlikte güzellik vardır

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Diyalog Özel'de yaptığı değerlendirmede, "Sakın ha bölünmeden yana olmayalım: Birlikte 'hayır, güzellik, bereket, Allah'ın rahmeti' vardır. Ayrılıkta ise azap vardır. Önümüzdeki seçim el ele verelim, Türkiye'yi ayağa kaldıralım" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, vatandaşlarımızın ayıkmasını temenni ederek, "Bu işi iyi biliyorum. Bu seçimde bu işi bitirelim" dedi. Önceki gece Meltem Medya Grubu'nun İstanbul stüdyolarından canlı yayınlanan Muharrem Bayraktar'ın hazırlayıp sunduğu Diyalog Özel programına kurmaylarıyla birlikte 5.5 saat boyunca konuk olan Prof. Dr. Baş, burada yaptığı değerlendirmede, "Yunanistan'da SYRIZA bizi dinledi, yüzde 36.5 ile iktidar oldu. Kimse endişe etmesin. Biz ülke yönetimini, ekonomiyi çok iyi biliyoruz. Allah bazı kullarına bazı sırları ihsan eder. Yakinen beni takip ediyorsunuz, 'Biz ne dedik de, o olmadı.' Halimiz iyi değil. Bölünmeye gidiyoruz" dedi. 

'Terörü ben bitireceğim'

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, tarım ve güncel konular konusunda önemli tespitlerde bulunduğu programın son bölümünde, "Şimdi Türk milleti olarak ayağa kalkacağız, bu badirelerden ve sıkıntılardan Türkiye'yi kurtaracağız" dedi. Ana evlat gibi bir ve beraber, bir anadan doğma insanlar gibi kardeş olmamız gerektiğini hatırlatan Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Bunun doğusu, güneydoğusu yok... Güneydoğulu kardeşime iş mi buldun, vatandaşlık maaşı mı verdin, çocuğunu mu okuttun, sağlık hizmetlerini mi gördün, sosyal haklarını mı temin ettin? Ayda bir aileye 7-8 bin TL maaş girdi de, bunlar dağa mı çıktı? Böyle bir şey yok... Yeminle konuşuyorum: Terörü ben bitireceğim. Terör böyle biter. Böleceksin, federatif yapıya geçeceksin de karnı mı doyacak.  Sen yanlış yapıyorsun, öteki yanlış yapıyor ve maalesef Türkiye bölünme noktasına sürükleniyor. Sakın ha bölünmeden yana olmayalım: Birlikte 'hayır, güzellik, bereket, Allah'ın rahmeti' vardır. Ayrılıkta ise azap vardır. Allah milletimize birlik ve dirlik ihsan etsin. Önümüzdeki seçim el ele verelim, bu işi   bitirelim." 

Köyler boşaldı

AKP Hükümeti'nin işbaşına geldiği 2002 yılında yüzde 35 olan köylü nüfusun Avrupa Birliği politikalarıyla yüzde 5'in bile altına indiğine işaret eden BTP Lideri, şunları söyledi: "Köylerimiz niye döküldü? Köylü ne ekip biçtiyse, pazara ne getirdiyse zarar etti. 5 kuruşa mal ettiyse, 4 kuruşa satmak zorunda kaldı. Sütü 120 kuruşa 111 kuruşa satıyor. Burada öyle insafsız tüccar var ki... İstese ona 9 kuruş daha fazla verebilir. Değil mi ki bu kapitalizm sülük gibi emecek... Bu devlet adına da yapılsa sülük, vatandaş adına yapılsa da sülük... Bu bölgelerin kurtuluşu tamamen BTP'ye yönelmekle olur. Bakın köylümüz beni 2002'de dinlemedi, anlayanlar 40 kere tövbe ettiler. Ancak kaç seçim geçti, millet yine ayıkmadı. Gidip ikaz ediyorsun, aynı yanlışı bir daha yapıyor. Kabul etsek de, etmesek de Türk milleti bir akıl tutulması yaşıyor. Bu akıl tutulması, tarihte milletlerin yok olmasına sebep olan hastalıktır. Milletler yok olurken önce birbirine girerler, ekonomileri düşer, ayağa  kaldırmak isterler iktidarları yetmez, borçlanırlar. Türkiye'de bundan farklı bir durum mu var?  Adam kalkmış Güneydoğu'da karakolunu kurmuş; valisini, kaymakamını tayin etmiş... Zaten belediye ondan... Erkeksen burada bir şey yap! Allah korusun, yarın düşünülen olay gündeme geldiği zaman senin oradaki varlığın sıfır bile etmez. Zira sıfırın bil bir anlamı vardır, sen hiçbir şey olursun. Türkiye maalesef korkunç bir noktaya sürüklendi."

MEM, kadınlara zenginliği ve huzuru getirecek sistemdir

8 Mart Dünya Gününü tebrik eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Kadınlar bütün insanlığın anasıdır. Kadın, cennetin ayakları altında olduğu mukaddes bir varlıktır. 8 Mart onların günüdür. Artık o mukaddes kadın varlığı geçmişteki gibi saygı görmüyor. Mesela rahmetli babamın anama olan sevgi ve saygısına bakar, hayretler içinde kalırdım. Sonra gördüm ki, hakikaten bütün analar, bütün kadınlar çok mübarek. Müslüman Türk insanı hanımına sevgi beslemesi lazım ama bugün kadınlar çok mağdur. Ben kadınlarımıza diyorum ki, size hürriyeti, bağımsızlığı ve zenginliği getirecek olan Haydar Hoca'nın sitemi, Milli Ekonomi Modeli'dir. Çünkü her bir kadının her ay iki farklı cihetten maaş almaları söz konusudur: 1- Vatandaşlık maaşı, 2- Kadınlar bir de ailelerinin işçisi... Daha önce bunu 500 TL deklare etmiştik. Bu maaşın BTP Başkanlık Divanı'na 1000 TL'ye çıkarılmasını teklif ediyorum. Buna göre her kadın ayda 1500 TL devletten maaş alacak. Dahası doğum ikramiyesi vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı da çocuk yetiştirilmesinden yana ama milletin maddi tarafına bakmıyor, cebini hiç yoklamıyor. Üç tane çocuk yapın diyor ama bunlar ne ile geçinecek? Biz 15 bin TL doğum ikramiyesi vereceğiz. Her doğan çocuk ayda 250 TL alacak."


Eklenme tarihi: 09-03-2015