Haberler


9. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli kongresi düzenlendi

9. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli kongresi düzenlendi

2005 yılında yapılan bu yana 8 kez organize edilen ve büyük ses getiren Uluslararası Milli Ekonomi Modeli kongrelerinin 9.su İstanbul'da organize edildi. Dünyanın dört bir yanından ilim adamları, akademisyenler ve siyasetçiler kongrede konuştu. 

Dünyada 150'yi aşkın ülkede kabul gören, insanlığı sömüren kapitalizme karşı tek çıkış yolu olarak gösterilen Milli Ekonomi Modeli'nin dokuzuncu uluslararası kongresi İstanbul Grand Cevahir Oteli Kongre Merkezi'nde düzenlendi.
İSTANBUL'DA TARİHİ KONGRE
7 saat süren kongreye Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinden bilim adamları, siyasetçiler ve akademisyenler katıldı.
Birçok medya organı tarafından canlı yayınlanan kongre Uluslararası Bağımsız Ekonomi Modeli Birliği'nin faaliyetleri hakkında Birlik Genel Sekreteri Dr. Harun Kayacı'nın bilgi vermesi ile başladı.
Daha sonra selamlama konuşmaları için kürsüye Yeni Mesaj gazetesi Genel koordinatörü Sabri Terzi, Devlet Eski Bakanı Hasan Ekinci, Adalet Eski bakanı İsmail Müftüoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Rıdvan Kozak, Gaziantep Üniversitesi'nden Doç. Dr. İbrahim Halil Ekşi, Nizip Eski Belediye Başkanı Coşkun Özkaya, Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Palamut geldi.
9. ULUSLARARASI MİLLİ EKONOMİ MODELİ KONGRESİ DÜZENLENDİ
Selamlama konuşmalarının ardından Milli Ekonomi Modeli Türkiye ve Dünyanın dört bir yanından gelen 22 ilim adamı, akademisyen ve siyasetçi tarafından 3 oturum halinde detayları ile anlatıldı.
Ana tema Milli Ekonomi Modeli'ndeki Para Tanımı ve Milli Paralarla Ticaretti.
Modelin uygulandığı ülkelerde hangi gelişmeleri sağladığı ortaya konuldu.
BRICS Uluslararası İş Geliştirme Bakan Vekili Prof. Dr. Gorbanovski sunum yapanlar arasındaydı.
Almanya-Dresden Üniversitesi'nden Prof. Dr. Irina Hundt ve Yunanistan iktidar partisi Syriza Milletvekili İlias Metoikidis'in sunumları salonda okundu.
BTP LİDERİ PROF. BAŞ: TEK ÇARE MİLLİ EKONOMİ MODELİ
Oldukça coşkulu geçen kongrenin kapanış konuşmasını Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptı.
BTP lideri Milli Ekonomi Modeli'nin hem Türkiye hem de Dünya'daki ezilen halklar için tek kurtuluş yolu olduğunu ifade etti.

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş "Tezimiz sadece ülkemizi değil bakın şimdi başta Rusya olmak üzere yunanlı kardeşlerimiz de bizden istifade ettiler. Ben buradan taahhüt ediyorum eğer Yunanistan iktidarı bizden görüş isterlerse Allah rızası için bir tek kuruş ücret almadan bedava danışmanlık yapar Avrupa'nın zirvesine çıkarırım hiç kuşkuları olmasın. Hiç endişeleri olmasın ben huzurlarınızda yüce milletime rica ediyorum biz bu işi çok iyi biliyoruz. Dünyada tek olan tezin tek sahibi bendenizim... Geçmişte anllattığımız noter tasdikli taahhütnamelerde ne demiştik. Vatandaşlık maaşı vereceğiz, hanımları işçi statüsüne kavuşturup maaş vereceğiz. Geçen hafta aldığımız karar ile birlikte bu müjdeyi de vereyim Vatandaşlık maaşıyla birlikte hanımların alacağı maaş 1500 Türk lirasıdır. Bu seçim kadınların zaferi olmalı bana söz veriyormusun" ifadelerini kullandı.


Eklenme tarihi: 24-03-2015