Haberler


Gayrimilli parayla millete maaş verilemez

Gayrimilli parayla millete maaş verilemez

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Onların sistemi liberal sistemdir, globalizmin sistemidir. Sadece otobüsün sürücüsü değişir, yol aynı yoldur. Neticede gayrimilli parayla millete maaş verilemez" dedi.

Meltem Medya Grubu'nda yayınlanan Diyalog Özel Programı'na kurmaylarıyla birlikte katılan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye gündeminde baş köşeye oturan 'asgari ücretin 5 bin TL olması' konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. BTP Genel Başkanı, Program sunucusu Muharrem Bayraktar'ın yönelttiği "Haydar Hoca bunu nasıl verecek?" sorusunu şöyle cevapladı: "Bunu nasıl vereceğimi izah etmeden evvel bir hatıramı nakledeyim. Bu konuları anlatmaya başladığımda yaşlı, sakallı bir amca bize geldi. Ona projelerimin detaylarını anlattıktan sonra durup, 'Kuran-ı Kerim getir el basayım, hem vallahi hem billahi bunları yaparım. Bilmediğim şeyi konuşmam' dedim. 'Sakın yemin etme!' dedi. Nasıl yemin etmeyeyim. Allah Kuran-ı Kerim'de kasem ediyor, Peygamber Efendimiz yemin ediyor. Ben de onların yolundan gidiyorum."

Denklemlerimiz çok açık
Bildiklerini '2X2=4' gibi ortaya koymaya hazır olduklarını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Peki bu adamlar veremiyor da, Haydar Hoca nasıl veriyor? Bütün problem burada... Bunlar veremez çünkü arada bir sistem farkı var. Onların sistemi liberal sistemdir, globalizmin sistemidir. Bunların sisteminden gidersen, aynı sistemden gideceksin... Sadece otobüsün sürücüsü değişir, yol aynı yoldur. Nitekim AKP'nin gittiği yolun dışına CHP çıkamaz. Sayın Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş'e 'gel beraber olalım' diye teklifte bulundu. Dolayısıyla aynı yolda gidecekler. MHP de bugüne kadar AKP'nin koltuk değneği oldu, onun farklı bir yol izlemesi mümkün değil... Küçümsemek için söylemiyorum ama zaten bilmez... HDP'nin de farklı bir yol izlemesi mümkün değil. Bunların hepsi kapitalist sistemi farklı farklı yönleriyle öne çıkartarak, 'bu işi yaparız' iddiasında bulunsalar da, kesinlikle yapamazlar. Neden çünkü kapitalist sistemde Türk milletinin parası yoktur. Global sermaye sahipleri senyoraj hakkını bunların elinden aldı. Senyoraj hakkı, para basma hakkıdır. Mesela piyasanın dönmesi için 50 milyar TL'ye ihtiyaç var. 50 milyarın karşılığında döviz alıp Hazine'ne koyacaksın, bunun karşılığında Türk Lirasını basacaksın. 35 yıldan bu yana TL bu şekilde basılmıştır. Piyasada bize ait bir tek kuruş yok. Ben de gelip bu yolla gideyim, ben de bir şey yapamam! Hz. Cebrail de bu yolla bir şey yapamaz. Bu tamamen sistemin bizi sürüklediği bir sonuçtur. Bu sonuçtan kurtulması için milletin bunu elinin tersiyle itmesi lazım. CHP yemin ediyorum 1500 TL veremez. Bu sistemle nasıl versin? Bu sistemde 100 TL'lik ürünü 150 TL yapmak, vergileri de ona göre artırmak zorunda. Sonuçta zam yapacak, vergileri ve cezaları artıracak. Bu şekilde vermek zaten vermek değil..."

Kaynaklara dayalı sistem
Milli Ekonomi Modeli sistemlerinin tamamen kaynaklara dayalı bir sistem olduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Para üretimdir ve emektir. Her milletin üretimi ve emeği var. Bir yıl sonra buna Gayri Safi Milli Hasıla deniyor. Bugün Türkiye'nin GSMH'si 2 trilyon liradır. Biz bu 2 trilyon lira karşılığında emisyonu genişleteceğiz, yani para basma hakkımızı kullanacağız. Alnımızın teri karşılığı, tertemiz para olarak 2 trilyon lira devreye girecek. Dahası 3 katrilyon dolarlık yeraltı zenginliğimiz var. Lozan Anlaşması'na göre bütün yeraltı zenginliklerimiz bize aittir. Madem böyle bir servet yok Rio Tinto, Anatolia Minerals, Cominco gibi yabancı maden şirketleri ne oluyor. Bunların yüzlerce işletmesi vat Türkiye'de... Türkiye'de milyonlarca dönüm araziyi kapatmışlar. Kendi yandaşlarının ortak olduğu yabancı şirketler... 

Ben bu madenler karşılığında 2 trilyon dolar senyoraj hakkını ortaya koysam, eder sana yaklaşık 5.5 trilyon lira. 2 trilyon da senyoraj hakkı, toplamda 7.5 trilyon lira. Enerji uzmanımız Fuat Şengül, ben de 200 milyar liralık enerji kaynağı var, diyor.... 500 milyar da vergi. Etti sana 8.2 trilyon liralık kaynak. Bizim iktidarımızda bu milletin bir eli yağda, bir eli balda olacak. Biz bu işi çok iyi biliyoruz.


Eklenme tarihi: 27-04-2015