Haberler


BTP’den vergisiz Türkiye projesi

BTP’den vergisiz Türkiye projesi

“Vergi vatandaşa yük olmaktan çıkarılacak. Vergi ile geçinen devlet devlet değildir” diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Milli Ekonomi Modeli ile yıllık geliri 100 bin liranın altında olandan vergi almayacağız” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Şirinevler’de esnaf ziyareti yaptı. Spor malzemeleri satan bir mağazaya giren Haydar Baş esnafın şikayetlerini dinledi. BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, “Ürünleri yurt dışından dolar ile alıyoruz. Dolar çok yükseldi. Şu an hiç kimse alamıyor. Vergiler çok yüksek. Ben şu anda vergiye çalışıyorum” diyen mağaza sahibine “biz yıllık geliri 100 bin liranın altında olan esnaftan vergi alamayacağız” karşılığını verdi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şunları söyledi: “Bu sistemde esnafın kazanması mümkün değil. Geliri sabit olan vatandaştan vergi alıyorsun, vatandaşın cebinde para kalmıyor. Ticaret para ile olur. Biz bunun için 100 bin liranın altında geliri olandan vergi almayacağız. Onun için esnaf rahat olacak. Devlet yüksek kazancı olandan vergi alacak. Kur farklarını da ortadan kaldıracağız. Milli para ile bu işi yapacağız. Ticareti milli parayla yapamadığınız için kazandığınızın tamamı kur farkına gidiyor. Bundan bir yıl önce dolar 1.80’di şimdi 2.70’lerde. Bu farkı şimdi esnaf nasıl karşılaşın. Onun için sizin huzurunuz BTP iktidarında olacak. BTP döneminde toplumun her kesimi rahatlayacak.”

“Bunlar Lozan’ı Sevr ile karıştıyor”
Prof. Dr. Haydar Baş 5 bin lira asgari ücret, doğum yapan kadınlara 14 bin lira doğum yardımı gibi Milli Ekonomi Modeli temelli sosyal devlet projeleri için ‘kaynak nerede’ sorusuna da bir kez daha cevap verdi. “Türkiye’nin kaynakları çok ama bu insanlar idareyi bilemedikleri için veya iktidara gelebilmek amacıyla vaatleri ecnebilere yaptıkları için millete hizmet edemiyor” diyen BTP Genel Başkanı Baş, “Bana kaynağın ne diye soruyorlar. 3 katrilyon dolar yeraltı kaynağımız var ve bu madenleri ecnebi şirketler işliyor. Geçen Lozan’da bunlar verilmiş diyorlar. Bunu kim söylüyor dedim, iktidar mensupları dediler. Tabi derler, bütün bu şirketlere bu adamlar ortak. Ecnebi şirketlerle beraber madenleri işleyip kârını alıyorlar halka da bu madenlerin işlenmesi Lozan ile yasaklandı diyorlar. Sanki Sevr’i anlatıyor. Sevr farklı Lozan farklı” dedi. Esnaf ziyareti sırasında yoğun ilgi ile karşılaşan Prof. Dr. Haydar Baş gençlerden gelen talepler üzerine selfie çekti.


Eklenme tarihi: 29-04-2015