Haberler


Haydar Baş'tan PKK'yı dağdan indirme formülü

Haydar Baş'tan PKK'yı dağdan indirme formülü

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, PKK terörü konusunda dikkat çeken bir çıkış yaptı. Haydar Baş, “Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan sosyal devlet projeleriyle sunacağımız imkânlar onları dağdan şehre indirecektir" dedi 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş İstanbul'da yaptığı açıklamada Türkiye'deki kutuplaşma ortamına dikkat çekti.
KARDEŞLİK BTP İLE SAĞLANIR
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da yaptığı açıklamada, Türkiye'deki kutuplaşma ortamına dikkat çekti ve şunları söyledi: "Ülkemizde çok ciddi bir kutuplaşma var. Bu bazen siyasilerin bazen de diğer güç odaklarının tetikleyerek getirdiği bir kutuplaşma. Sağ-sol, Alevi-Sünni, devlet-millet barışacağı yerde kavga eder noktaya geldi. Bu tehdit maalesef ülkemizi kuşatmış durumda. Ciddi bir birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Bu nasıl bir birlik olmalı? Kültürde, maneviyatta, siyasette yani milletin menfaatinde birlik olmalı."
"Türkiye'de ayrılığa sürüklenen insanları barıştıracak olan tek bir hareket var o da Bağımsız Türkiye Partisi hareketidir." diyen Haydar Baş Başkanlık Sistemi'ne dikkat çekti ve "bu sistem Türkiye'yi bölmenin hukuki alt yapısı olacak" dedi

BAŞKANLIK SİSTEMİ UYARISI
Türkiye'de ayrılığa sürüklenen insanları barıştıracak olan tek bir hareket olduğunu, bunun da Bağımsız Türkiye Partisi hareketi olduğunu dile getiren Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti:"Başkanlık sistemi Türkiye'yi bölmenin hukuki alt yapısı olacak. Milletimizi bir ve beraberliğini, millet-devlet kardeşliğini, sivil-asker kardeşliğini ortaya koyacak olan harekettir Bağımsız Türkiye Partisi. Bu olmadan Türkiye'de huzurun olması mümkün değil. Bakın Türkiye bölünme noktasına gidiyor ve bunu da başkanlık sistemi ile hukuki bir zemine oturtmaya çalışıyorlar."
BTP lideri en  dikkat çekici açıklamasını ise pkk terörü konusunda yaptı. Haydar Baş "Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projeleriyle sunacağımız imkanlar onları dağdan şehre indirecek" dedi.

İŞTE PKK'YI DAĞDAN İNDİRECEK FORMÜL!
"Gelin üniter yapımızı devam ettirelim. Bir ve bütün olalım. Hiç kimseye ayrılık konusunda fırsat vermeyelim" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, PKK terörünü bitirecek projelere sadece kendilerinin sahip olduğunu ifade etti. "Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projeleriyle sunacağımız imkânlar onları dağdan şehre indirecek" diyen Haydar Baş, "İstersek dağdaki PKK'yı bile biz şehre gönüllü olarak indirebiliriz. Devletin onlara vereceği yardımlar, işler, vatandaşlık maaşı artı asgari ücret karşılığı 5 bin TL, eğitim ve sağlık imkânları onları dağdan şehre indirecek ve inşallah en ciddi olayların önüne geçecektir" ifadelerini kullandı.


Eklenme tarihi: 01-05-2015