Haberler


Haydar Baş Rusçu Oldu İftirasına Cevap

Haydar Baş Rusçu Oldu İftirasına Cevap


Seçimlere sayılı günler kala Bağımsız Türkiye Partisi’ne ve onun lideri Prof. Dr. Haydar BAŞ’a yönelik karalama kampanyalarına hız verilmiştir. Çözümün tek adresi olan Prof. Dr. Haydar Baş’ı milletten uzak tutma adına her türlü senaryo devreye sokulmaktadır.
Toplum arasına yerleştirilen, “toplum mühendisi” denilen etki ajanları, yine fısıltı gazetesini işleterek, sokak aralarında, kahve köşelerinde, cami avlularında, sivil toplum örgütlerinin koridorlarında, “Haydar Baş Rusçu oldu” fitnesini yaymaya çalışmaktadırlar.
Birçok yerde aynı anda ve çokkoldan aynı karalamaların yapılması, bu kampanyanın aynı merkezden yönlendirilmekte olduğunu açıkça göstermektedir.
Öncelikle belirtelim ki bu iddia alçakça ve rezil bir iftiradır. Bu iftirayı atanların da Müslümanlık ile alakası olamaz. Çünkü bir müsliman ne amaçla olursa olsun asla yalan söyleyemez ve iftira atamaz.
 
Özetle söyleyelim ki; Prof. Dr. Haydar Baş bu güne kadar yeri ya da yabancı hiç kimseden ne maddi, ne manevi ne de fikri hiçbir şey almamıştır. Onun 40'ın üzerinde kitabında, binlerce makalesinde, konferans, açık oturum ve TV konuşmasında ne inanç ve medeniyeti aleyhine tek cümle vardır, ne de İslam düşmanlarının lehine tek kelime...
O ömrünü inancının ve milletinin hizmetine adamış iftihar edilecek bir siyaset, ilim ve mana adamıdır.
 
Müfterilerin istismar ettikleri Rusya ile irtibatın aslına gelince; Milli Ekonomi Modeli’nin mimarı Prof. Dr. Baş’ı bu modelden istifade etmek için 2005 yılından bu yana kapısına bilim adamlarını göndererek takip eden Rusya, 2006 yılında MEM projelerini kısmen uygulamaya başlamış, meyvesini alınca da 2013 yılında kanunlaştırıp tümüyle uygulamaya koymuştur.
Sayın Baş’ın düzenlediği uluslararası kongrelere onlarca bilim adamını ve parlamenterlerini gönderen Rusya, bununla da yetinmemiş Sayın Baş’ı Duma’ya davet etmiş ve orada da siyaset adamlarını, iktisatçılarını çağırarak Milli Ekonomi Modeli’ni modelin sahibinden dinletmiş, dünyaya da çözümü bulduğu mesajını ilan etmiştir.
 
Milli Ekonomi Modeliyle ayağa kalkan ve zirveye oturan Rusya, tezin sahibi Prof. Dr. Haydar BAŞ’ın büyüklüğünü keşfetmiş ve onu baş tacı etmiştir. Ruslar Haydar Baş’a hayranlıklarını da gizlememektedir. Ülkemizde Tük düşmanı olarak tanınan Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı ve aynı zamanda Duma Konsey Başkanı Jirinovski, Sayın Baş’a bakarak “Ne mutlu Türküm diyene” demiştir.
Yine Rus milletvekili Roman İvanoviç ve daha bir çokları aynı sözü üstelik Türkçe oarak söylemişlerdir. Bir çok Rus parlamenter ve bilim adamı katıldıkları toplantılarda “Prof.Dr.Haydar Baş’a ve sistemine tüm dünyanın ihtiyacı olduğunu haykırmaktadır.” Putin’in danışmanlarından Prof. Dr. Victor Minin ise, böyle bir tezi ortaya koyan anlayışın da mükemmelliğini kabul ederek Müslüman olmuşve “Ali” ismini almıştır.
Sayın Baş’ın modelinin refaha ulaştırdığı Rusların on binlercesi de Müslüman olmuştur. Rusya'da yaşayan 30 milyon mensubu bulunan İslam Cemaatinin lideri Haydar Cemali de, Rusya'da yaptığı bu hizmeti ve Müslüman Türk'ü yüksek temsil kabiliyetini gördüğü için Prof. Dr. Haydar Baş'ın 'BAŞTÜRK' olduğunu ilan etmiştir.
 
Nüfusu oldukça kalabalık ve dünyada söz sahibi olan bir ülke, iktidarıyla muhalefetiyle, ilim adamlarıyla ve halkıyla Prof. Dr. Haydar Baş’a, dolayısıyla Müslüman Türk milletine gönlünü açmıştır. Bu hadise tam bir fetihtir. Bir ülkenin savaşarak bu imkânları elde etme şansı yoktur.
Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu daha meclise girmeden, büyük devletlerin bir araya gelerek elde edebileceği büyük başarılar elde etmiştir. Sadece Rusya değil bu gün 120'yi aşkın ülke Prof. Dr. Haydar Baş’ın tez ve görüşlerinden istifade etmektedir. Ülkeler kapitalizmin çarklarından, gobal güçlerin sömürü düzeninden kurtulmanın yolunu Prof. Dr. Haydar BAŞ’ın sisteminde bulmuştur.
 
Prof. Dr. Haydar Baş, iddiaların aksine, Rusya’ya kendi medeniyetini, görüşünü ve barış anlayışını götürmüştür. Sayın Baş’a “Rusçu oldu” iftirasını atanlar; ilk tahlilde Sayın Baş’ın bu büyük başarılarını hazmedemeyenler, güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlardır. Tüm bu gelişmeleri yakından takip eden akl-ı selim Türk halkı bu fitnelere alet olmayacaktır. Türk halkı Haydar Baş’ın Rusçu olmadığını, bilakis Rusya’nın Haydar Baş’çı olduğunu çok iyi anlamıştır.
 
Prof. Dr. Haydar Baş’a bu yakıştırmayı yaparak fitne oluşturmaya çalışanların, ne milli ne de dini samimiyetleri vardır. Milli hassasiyeti olanların; hem de Türk düşmanı olarak bilinen Jirinovskiye “Ne mutlu Türküm diyene” dedirten Sayın Baş’ı ayakta alkışlamaları gerekirdi. Yine dini hassasiyeti olan herkesin on binlerce Rus’un Müslüman olmasına vesile olan Sayın Baş’ın elini öpmeleri gerekirdi.
 
Türk milleti çok iyi görmektedir ki; Sayın Baş, diğer siyasilerin yaptığı gibi, Rusya’nın ya da başka bir ülkenin kapısında icazet beklememiştir. Rusya’nın projelerinde eşbaşkanlığa soyunmamıştır. Blakis tam tersi olmuştur. Haydar Baş'ı tanıdıktan sonra Rusya'nın Müslümanlara yönelik politikasında gözle görülür şekilde olumlu adımlar atılmıştır.
 
Bu güne kadarki tüm hükümetlerin uyguladığı kapitalist ekonomi sisteminin borç ve sefalet getirdiğini hakımız çok iyi görmüştür. İktidarıyla muhalefetiyle dış politikamızı ABD ve İsrail’e, iç politikamızı AB’ye endeksleyen siyasilerin karşısında Sayın Baş, tek irade olarak milleti görmüş, icazeti milletinden istemiş ve bu duruşuyla milletinin gönlünde taht kurmuştur.
 
Etnik söylemlerle, makyajlanmış parçalanma projeleriyle, bu projelerin figüranlarının karşısındaki en büyük engel, Türk–Kürt, Alevi-Sünni, İlerici-Gerici, Sağ-Sol tüm tasnifleri ortadan kaldırıp milleti bir millet bir yürek yapacak görüşün sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Sayın Baş tüm global senaryoları MEM ve siyasal-sosyal projeleriyle bozmuştur..
 
BU İFTİRALARIN SEÇİME SAYILI GÜNLER KALA DİLLENDİRİLMESİNİN SEBEBİ NEDİR?
Son yapılan anketler BTP’nin hızla yükseldiğini göstermektedir. Prof. Dr. Haydar Baş’ın Türk siyasetinin merkezine oturması, gerek global güçleri ve gerekse siyasetini global güçlere endeksleyen iktidarı ve muhalefeti panikletmiştir. Türk milletinin hiçbir sorununa çözüm üretemeyen iktidar ve muahlefetin MEM’den aşırdıklarını pazarlamaya çalıştığını halkımız çok iyi fark etmiştir. Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrolarının, umudunu yitiren Türk milletinin tek umudu haline gelmesi, aynı çevreleri telaşlandırmıştır.
 
Üç katrilyon dolar değerindeki yeraltı madenlerimizin Global güçleri rahatsız etmemek adına Türk milletinden kaçırıp, ecnebi acentelere peşkeş çekildiğini, diğer siyasilerin aynı endişeyle bunu milletten gizlediği gerçeğini Türk halkı fark etmiştir.
13 yıldır yer altı kaynakalarımızı gündem eden, bu konuda projeler üreten BTP kadroları iktidar ve muhalefetin Lozan yalanını ifşa etmiş, milleti ayıktırmıştır. Asırlık planının bozulduğunu gören küresel aktörlerin paniklediği, siyasi geleceğini oralara bağlayan siyasilerin iktidar hayallerinin suya düşme telaşına girdiği anlaşılmaktadır.
 
Bu iftiralar ile karşılaşan vatandaşlarımıza ise söylemek isteriz ki; bu iftirayı atanlara cevap vermeniz, hadlerini bildirmeniz gerekmektedir. Müslüman sui zanda bulunmaz, gıybet etmez ve iftira atmaz. Bir müslümanın gıyabında iftira atıldığında onu müdafaa etmek farzı ayındır. Sadece siyasi rakibi diye bir müslümana Allah'tan korkmadan iftira atanlar bilmelidir ki bu iftiralarının karşılığını muhakkak göreceklerdir.
 
"Ben Türkoğluyum, sizden oy dilenmeye değil sizi kurtarmaya geldim" diyen Sayın Baş’ın kapitalizm, komünizm, sosyalizm, liberalizm ve bütün yabancı menşeli ekonomik ve sosyal sistemleri çökertip çöpe atan sistemini görmezden gelmek, bununla yetinmeyip karalamaya çalışmak en hafifinden kompleks, kıskançlık ve inkârcılıktır.
Milletimiz 7 Haziran günü gereğini yapacak, bu müfterilere en güzel cevabı verecek, hakkına sahip çıkacak Sayın Baş’ın sesi sadece halkın gönlünde değil meclis kürsüsünden de yankılanacaktır.
 
 
Av. Oktay DOĞAN & Av. Mustafa PAK


Eklenme tarihi: 04-06-2015