Haberler


Dediklerinin hepsi çıktı

Dediklerinin hepsi çıktı

Türkiye’nin bugün içine düştüğü karanlık dönemi yıllar öncesinden haber veren ve AKP’nin yürüttüğü sözde çözüm sürecinin toplumda barış değil, çatışma ortaya çıkaracağını öngören BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın yıllar öncesinden yaptığı uyarılar bir bir gerçekleşiyor

Türkiye hem içeride hem de dışarıda büyük bir kaosun içine sürüklenmiş durumda. Bir yanda içeride yeniden hortlayan PKK terörü diğer yandan Ortadoğu kaynaklı dış terör. Bugün yaşananlar konusunda yıllar öncesinden milleti ve Türkiye’yi yönetenleri uyaran bir isim var. O isim Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş. Hemen her konuşmasında hükümetin Ortadoğu politikasının ve terörle müzakere politikasının Türkiye’nin başına büyük dertler açacağını ifade eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, kısa süre önce yaptı bir konuşmada Türkiye’yi teslim alan terör ortamını ‘Türkiye karanlık bir döneme girdi’ diyerek özetlemişti. 

Sonucun bölünme olacağını defalarca söyledi
Bugün ortaya çıkan karanlık tablo konusunda yıllardır uyarılarda bulunan Prof. Dr. Haydar Baş hemen her konuşmasında hükümetin Ortadoğu politikasının ve terörle müzakere politikasının Türkiye’nin başına büyük dertler açacağını ifade etti ve ciddi uyarılarda bulundu. Konuşmalarında bu sürecin Türkiye’nin bölünmesi sonucunu doğuracağını söyleyen Haydar Baş sokakların da teröre teslim olacağını belirtmişti. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük metropollerde bile sokakların terör teslim olduğu ülkemizde şimdi herkes Prof. Dr. Baş’ın dediklerinin çıktığını ifade ediyor. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, 24 Mayıs 2015’te düzenlenen partisinin İstanbul mitinginde “Öyle bir noktaya geldik ki Batının, ecnebinin bize yapamadıklarını kendi içimizdeki gafiller yapar duruma gelmiştir” demişti.

‘Süreç barış değil çatışma getirecek’
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 17 Mart 2013 tarihinde Ankara’da düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı’nda da bugünkü tabloyu şu şekilde anlatmıştı:

“Bu süreçte AKP terörle masaya oturdu ve Türkiye’nin barışını, Anayasasını konuşuyor. Bu Türkiye’yi bölünmeye götürecek sürecin başlangıcıdır. O halde bu Anayasal bir suçtur. Bu süreç toplumda barışı değil çatışma ortamını çıkaracaktır. Barış derken bir de bakacağız ki herkes silahı beline koymuş mahalleleri, sokakları pay etmeye başlamış.”

‘Türkiye’yi Filistin’e çevirmek istiyorlar’
8 Şubat 2015 tarihinde Trabzon’da katıldığı ‘Diyalog Özel’ programında ise Çözüm Süreci denilen sürecin sonunda Türkiye’nin Filistin gibi yapılmak istendiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş şu öngörülerde bulunmuştu:

“Bu açılım nedir? Güneydoğulu Kürt kardeşlerim iyi bilsin ki bunların derdi onlara bir huzur, saadet, mutluluk getirmek değildir. Bakın Barzani hareketine. Barzani hareketi nedir? Barzani bir Yahudi hareketidir, Kürt hareketi değildir. Kobani denilen bölgede büyük İsrail’in temellerini attılar. O İsrail’in uzantısıdır. Şimdi bunu genişletmek istiyorlar. Bunun için de Kürt kardeşlerimizi kullanmak istiyorlar. Şayet Kürt kardeşlerimiz bilhassa da Alevi Kürt kardeşlerimiz bu oyuna gelirse Filistinlinin kaderini yaşarlar, Allah muhafaza etsin. Kamuoyu sakın oyuna gelmesin. Eğer bu oyun tahakkuk ederse hicret edecek vatan da bulamayız.”

‘Ülkeyi kana bulayacaklar’
BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, 6 Temmuz 2015’te partisince İstanbul Bakırköy’de düzenlenen iftar programında da, “Bakın bu adamlar bir şey bilmezler. Ülkeyi kana bulayacaklar haberiniz olsun. Gaipten haber vermiyorum. Bu adamlar cahildir. Bunlar tarihi, coğrafyayı bilmezler, sınırlarımızdan haberleri yok. Bugüne kadar geldiler. Yumurta kapıya dayandı. Ne yapacaklar? Hiçbir şey yapamazlar” uyarısında bulunmuştu.

Sıranın Türkiye’ye geleceğini söylemişti
Türkiye’deki terör faaliyetleriyle Ortadoğu’daki gelişmelerin aynı eller tarafından kurgulandığını ifade eden BTP Genel Başkanı bu konudaki uyarılarını konuşmalarının yanı sıra Yeni Mesaj gazetesindeki yazılarında da tekrarladı. 24 Ekim 2014 tarihli ‘Sıra Türkiye’ye gelecek’ başlıklı yazısında

“Nihai olarak hedeflenen bu Büyük İsrail Devleti Irak’ın kuzeyi, İran’ın batısı, Suriye’nin kuzeyi ve Türkiye’nin güneyinden alınacak toprak parçalarını kapsamaktadır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş’ın şu gerçeklerin altını çizmişti: “Büyük İsrail Devleti’nin kuzeydeki sınırları Güneydoğu bölgemizi içine almaktadır. Görünen köy kılavuz istemez, gelişmeler gayet açık ve nettir. Bu noktada Kürtlerin durumu nedir diye sorarsak, onlar sadece bir figürandır. Bu oyunda nasıl kullanıldıklarını anlayamazlarsa kurtlar sofrasında yem olmaktan kurtulamayacaklar ve kaderleri Filistinlilerin kaderinin aynısı olacaktır. Bu sebeple bizim Kürt-Alevi vatandaşlarımızın da bu oyuna gelmemesi, tahriklere kapılmaması ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bir ve beraber olmalar, kendi selametleri bakımından şart ve de zaruridir. Millet olarak birliğimizi muhafaza etmek mecburiyetindeyiz. Siyasi iktidar bu gelişmeleri doğru okumak ve ona göre bir strateji belirlemek zorunda... Fakat maalesef şu ana kadar takip edilen strateji bizi hiç iyi bir noktaya götürmeyecektir. İyi bilelim ki Peşmergenin Kobani’ye geçişine zemin hazırlamak aslında ülke olarak kendi sonumuzu hazırlamamız demektir. Bu işin bir adım sonrasında sıra bize gelecek…”

‘IŞİD organize bir projenin gerekçesidir’
BTP lideri yazılarında bugün Türkiye’yi hedef alan ve Şanlıurfa Suruç’ta 32 vatandaşımızı, sınırda da bir askerimizi şehit eden IŞİD terör örgütü konusunda da ciddi uyarılarda bulunmuştu. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 7 Ağustos 2014 tarihinde kaleme aldığı “IŞİD, BOP ve Türkiye’nin akıbeti” başlıklı yazıda şu çarpıcı tespitleri yapmıştı:

“Suriye sınırında karşılaştığımız IŞİD elbette Türkiye’ye de girmek isteyecektir. Dikkatlerin çekilmesi gereken bir husus da, bir aydır devam eden İsrail bombardımanının IŞİD’in bölgede güçlenmesinin ardından başladığıdır. Yani IŞİD hareketi, kendiliğinden ortaya çıkmamış, planlı, organizeli bir projenin gerekçesidir.” 


Eklenme tarihi: 29-07-2015