Haberler


Doğu'da BTP rüzgarı

Doğu'da BTP rüzgarı

Türkiye’nin her yerinde aktif olarak teşkilatı bulunan Bağımsız Türkiye Partisi’nin Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş illerini kapsayan genişletilmiş bölge istişare toplantısı Elazığ'da gerçekleştirildi
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)’nin Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş illerini kapsayan genişletilmiş bölge istişare toplantısı Elazığ'da gerçekleşti. Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi'nin yönettiği programa ayrıca BTP Gençlik Kolları Başkanı Sabri Terzi de katıldı.

Toplantıya BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın selamını ileterek başlayan Dr. Abdullah Terzi, gündem maddelerinin ana başlıklarının sırasıyla; kongre süreci, teşkilatlanma boyutu, gençlik kolları, kadın kolları ve kültürel faaliyetler olduğunu söyledi.
Sayılan gündem maddeleri hakkında bilgi alınmak üzere katılımcı illere tek tek söz verildi. İlk konuşmayı ev sahibi Elazığ ilini temsilen İl Başkanı Mimar Bayram Kavak yaptı.

Elazığ'dan ve şehir dışından katılan tüm teşkilat üyelerine toplantıya iştiraklerinden dolayı teşekkürlerini ilettikten sonra Elazığ'ın ilçe kongrelerinin hangi durumda olduğunu ve teşkilatın nasıl yapılandığını raporlarla izah etti.Gençlik Kollarının çalışmalarını Gençlik Kolları Başkanı Fatih Aslan, Kadın Kollarının çalışmalarını ise Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Kavak sayısal değerlerle ifade ettiler. Elazığ'dan sonra Malatya'yı Temsil eden İl Başkanı Mehmet Kutlu, Teşkilat Başkanı Zekeriya Bozkurtoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Nihat Kal, BTP'nin Malatya'daki çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Kadın Kolları ise çalışmalarını yazılı olarak iletti.

Daha sonra söz alan Diyarbakır İl Başkanı Eyüp Aslan, Türk Milletinin terörden ancak, BTP'nin terörün çözümüne ait projelerini uygulayarak kurtulabileceğini belirtti. Arkasından söz alan Teşkilat Başkanı Şeyhmus Elçi ise kongrelerde izleyecekleri metotlar hakkında bilgi verdi. Program daha sonra sırasıyla Bingöl, Tunceli, Bitlis ve Muş illerindeki çalışma raporlarıyla devam etti.

Akabinde Dr. Abdullah Terzi, açılışta ana başlıklarıyla saydığı gündem maddeleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Sayın Terzi BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın “Ülkenin zifiri karanlıktan çıkabilmesi için çok kuvvetli ışıklar tutmalıyız” sözüne atfen geleceğimiz adına ülkenin BTP'den başka kurtuluşunun olmadığını müdellel bir şekilde ortaya koydu. Dolayısıyla BTP olarak tüm insanımıza sesimizin ulaşmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Son olarak İstanbul'dan gelerek programa katılan Sabri Terzi, Genel Merkez’in Gençlik Kolları’ndan beklentilerini dile getirdi.

Bu hususta nasıl bir çalışma ortaya konulması gerektiğini ifade etti. Ayrıca katılımcı illerin gençlik kolları başkanlarının sorularına da cevap veren Sayın Terzi, Elazığ'ın manevi büyüklerinden olan Hacı Ömer Hüdayi Baba ve Hacı Muhammed Baba'nın bölge için büyük önem arz ettiğinden bahsetti.  Program, duygu ve düşüncelerini aktarmak için söz alan teşkilat mensuplarının konuşmalarıyla sona erdi.


Eklenme tarihi: 14-12-2015