Haberler


Ömer Turan: Rusya ABD'nin oyununu bozdu

Ömer Turan: Rusya ABD'nin oyununu bozdu

Bağımsız Türkiye Partisi MYK üyesi Ömer Turan, Rize İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada çarpıcı tespitlerde bulundu.
Rus Su-24 tipi askeri savaş uçağının vurulup Suriye içlerine düşürülmesinde Işid ilişkisine değinen Ömer Turan, Rusya'nın Suriye'de müdahil olmasının müslümanlara yarar sağladığını söyledi.

RUSYA MİLLİ EKONOMİ MODELİ İLE GÜÇLENDİ
Uyguladığı program ile kalkınamayınca Rusya'nın farklı yollar aramaya başladığını ifade eden Ömer Turan,

"2004 yılının ortalarında Putin'in bir konuşması var CNN International kanalında. "Ben rus halkını bu içinde bulunduğu kötü durumdan bu zelillikten kurtaracak bir proje üzerinde çalışma yapıyorum, bunun arayışı içerisindeyim". Bundan sonra Putin Milli Ekonomi Modeli ile tanışması hadisesi gerçekleşiyor ve danışmanları vasıtasıyla kısmen uygulamaya başlıyor. Rusya yeni modelle en son dünyanın en güçlü devleti haline geldi. Bu dediğim Putin kapitalizmi uygulayan Yeltsin'in yardımcısı, daha öncesinde komünizmin yetiştirdiği Putin idi. Yani Putin onu da gördüm bunu da gördük hiçbirinden birşey olmaz ama Prof. Dr. Haydar Baş'ın projesi uygulanacak projedir dedi ve onu uyguladı. Rusya bu şekilde dünyanın süper devleti haline geldi" dedi.

RUSYA ABD'NİN OYUNUNU BOZDU
Ortadoğudaki gelişmelere değinen BTP MYK üyesi Ömer Turan

"Amerika bir seneden beri Işid mevzilerini bombalıyor ama Işid daha da güçleniyor, Rusya girdi devreye üç bomba attı beş bomba attı çil yavrusu gibi dağılmaya başladı, korktular kurtar bizi Amerikan baba diye bağırmaya başladılar kaçtılar. O Afrika'da Boko Haram diye bir örgüt var sürekli Afrika'dan kızları kadınları erkekleri köle olarak toplayıp bu tarafa gönderiyordu onların hepsi kesildi bitti. Daha artık Işid, militanlarına para veremez hale geldi. Biliyosunuz Rusya Işid'in 200 tane tankerini bir seferde bombaladı bakın ondan sonra Rus uçağı düşürüldü. O petrollerin nerede gittiği belli. Işid'in kontrol ettiği bölgenin bir çıkışı var Türkiye. Aşağı gitse Esad'ın Suriye ordusu var, öbür taraftan Barzani var oraya gitmek istese bile Barzani'nin bir tek çıkışı var yine Türkiye, yani Işid'n bir çıkışı var o da Türkiye. Rusya da devreye girince batının oyunu bozuldu bunu görelim. Rusya ve Çin'in oraya girmesi Amerika'nın oyununu bozdu ve bu kime yaradı, müslümanlara yaradı" diye konuştu


Eklenme tarihi: 24-12-2015