Haberler


Çankaya'da BTP rüzgârı

Çankaya'da BTP rüzgârı

BTP Çankaya İlçe Kongresi yoğun katılımla gerçekleşti.
BTP kadrolarının ülke şartları ne kadar kötü olursa olsun geleceğe umutla bakmamızı sağladığını söyleyen BTP MYK üyesi İzzet Yaşar, BTP kadrolarının önemini vurguladı.
Bağımsız Türkiye Partisi büyük kongre hazırlıkları hız kazandı.

Bu kapsamda Ankara Çankaya ilçe kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yoğun katılım nedeniyle, kongreyi ayakta ve salon dışında takip edenlerin olduğu gözlendi.
Kongre, açılış, yoklama ve İstiklal Marşı’nın tüm katılımcılar tarafından coşkuyla okunmasıyla başladı.

Divan Başkanı olarak BTP Genel Sekreteri ve Ankara İl Başkanı Dr. Nuri Kaplan, Başkan Yardımcısı olarak BTP MYK Üyesi İzzet Yaşar seçildi.
Gündemi değerlendiren Nuri Kaplan, Güneydoğu’da cereyan eden olaylar hakkında BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın görüşlerini ve uyarılarını katılımcılara aktardı.

Sayın Baş’ın söylediği şekilde Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında sınırı değiştirilecek 22. İslam ülkesinin Türkiye olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalındığını, Güneydoğu’ daki göç dalgasının IŞİD önünden Türkiye’ ye kaçan Suriyelileri ve Türkmenleri anımsattığını, Güneydoğu’nun diğer İslam ülkelerinde olmadığı şekilde farklı bir işgal yöntemi ile parçalanmaya çalışıldığını, zahirde İsrail karşıtıymış gibi görünülmesine rağmen gerçekte İsrail ile kol kola politikalar izlendiğini katılımcılara aktaran Nuri Kaplan, BTP Genel Başkanı’nın yıllardır insanları uyardığını, Türkiye’nin ve İslam coğrafyasının kurtuluşunun ancak BTP ve kadrolarıyla mümkün olacağını dile getirdi.

Divan Başkan Yardımcısı İzzet Yaşar ise BTP kadrolarının önemini vurgulayarak BTP kadrolarının Türk-İslam Kültürü’nün genetiği bozulmamış tohumu olduğunu ve bu tohumun şartlar ne kadar kötü olursa olsun geleceğe umutla bakmamızı sağladığını söyledi.
Kongreye katılanların da düşüncelerini dile getirmelerinden sonra BTP Çankaya İlçe Yönetimi için seçime geçildi.

Tek liste olarak gidilen seçimde oyların tamamını alan Mevlüt Emre Vona ve ekibi Çankaya İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimine seçildiler.
Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelikleri şu şekilde oluştu. Yönetim kurulu asil üyeliklerine Mehmet Erkul, Tacettin Çetinkaya, Ayşe Mavili, Mehmet Yalçın Vona ve Ahmet Başara, yedek üyeliklerine de Ali Murteza Mısır, Zahide Zülal Yıldız, Ahmet Hamza Alpay, Fatih Karakaplan ve Metin Yılmaz seçildi.

İlçe Başkanı seçilen Mevlüt Emre Vona, delegelere ve kongreye katılan vatandaşlara teşekkür konuşması yaptı.
32 il kongresi delegesinin de seçildiği BTP Çankaya İlçe Kongresi, fotoğraf çekimi, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.


Eklenme tarihi: 31-12-2015