Haberler


BTP kadrosu Zübeyde Ana’yı andı

BTP kadrosu Zübeyde Ana’yı andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 93. yılında Karşıyaka'daki kabri başında Bağımsız Türkiye Partisi Karşıyaka ilçe teşkilatınca dualarla anıldı

Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ölümünün 93. yılında Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından anıldı. Bağımsız Türkiye Partisi İzmir İl Başkanı Adem Birinci anma programını her yıl düzenlediklerini belirterek şöyle söyledi: “Tüm Türk milletinin Zübeyde annemizin kabri başında olmak zorunluluğu vardır, Türk tarihinin en büyük devlet adamını yetiştiren, sevgili Zübeyde Anamızı ölümünün 93. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz ve yetiştirdiği muhteşem Türk Atatürk'ü arıyoruz. Ne mutlu bizlere ki; bugün Atatürk'ün izinden giden tek lider Prof. Dr. Haydar Baş'la bir ve beraberiz.”

Topluca duaların yapıldığı anma programında bir konuşma yapan BTP Başkanlık Divanı üyesi Mustafa Aslan; "Atatürk'ü doğurarak Türk milletine armağan eden ANATÜRK Zübeyde Hanımefendi Merhûmeyi, ölümünün 93. yılında kabri başında yâd ediyoruz" dedi ve şöyle devam etti: "Namuslu, dindar bir Türk kadınıdır, Zübeyde Anamız. Ehl-i Beyt'ten olan Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın büyük dedesi bir Osmanlı şeyhülislamıdır. Atatürk'ün ailesi NAKİBÜLEŞRAF'tır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, böyle dindar bir ananın elinde yetişmiştir. Bugün Mustafa Kemal Paşa'nın yolundan ve izinden giden tek lider Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Gerçek Atatürkçülerin ve vatanseverlerin tek adresi Bağımsız Türkiye Partisidir."


Eklenme tarihi: 18-01-2016