Haberler


Türkiye'nin kurtuluşu BTP'de

Türkiye'nin kurtuluşu BTP'de

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, yenilenen, güçlenen ve gençleşen kadrolarıyla BTP’nin, Türkiye’yi selamete çıkaracak kabiliyete sahip tek parti olduğunu söyledi

Bağımsız Türkiye Partisi’nde kongresini gerçekleştiren ilçeler arasına Keçiören de katıldı. Katılımcıların salona sığmadığı ve yoğun katılımın görüldüğü kongre, açılış, yoklama ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve ardından Kongre Başkanlık Divanı oluşturuldu. Divan Başkanı olarak BTP Kurucu Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ata Selçuk, Başkan Yardımcısı olarak BTP Genel Sekreteri ve Ankara İl Başkanı Dr. Nuri Kaplan seçildi.

Divan Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk açılış konuşması yaptı ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Katılımcılara konuşma yapan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, Türkiye’nin her tarafında kongrelerin büyük bir heyecanla gerçekleştirildiğini belirtti ve yenilenen, güçlenen ve gençleşen kadrolarıyla BTP’nin, Türkiye’yi selamete çıkaracak kabiliyete sahip tek parti olduğunu söyledi.

Terzi, konuşmasında ayrıca “BTP 2001 yılında kurulmuş bir siyasi partidir ancak Prof. Dr. Haydar Baş ve yanındaki kadrolar olarak bizler, bu tarihten çok daha önceden beri, onlarca yıldır insanları ayıktırmaya çalışıyoruz, insanlara hakkı anlatıyoruz ve bu manada da insanları çok iyi tanıyoruz. Bunun bilincinde olarak amacımız, Türkiye’nin ve dünyanın tek kurtuluş şansı olan Prof. Dr. Haydar Baş Bey’i ve modelini çok daha fazla çalışarak insanlara anlatmak, Türkiye’yi ve İslam alemini Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu Ehl-i Beyt anlayışıyla birlikte bir ve beraber yapmaktır. Bu anlayışla, BTP olarak gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, tüm teşkilatımızla gece gündüz demeden çalışmalıyız. Şu bilinmelidir ki, Türkiye’nin ve dünyanın kurtuluşu ancak ve ancak Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in önderliğinde BTP kadrolarının çabalarıyla olacaktır” dedi.

Seçim öncesi söz alan BTP MYK Üyesi ve Keçiören İlçe Başkan Adayı Av. Mustafa Pak, Keçiören gibi Ankara’nın ve Türkiye’nin lokomotif ilçelerinden birinin başkan adayı olmaktan gurur duyduğunu, bu görevin sorumluluğunun ve büyüklüğünün bilincinde olduğunu söyledi. Pak, var güçleriyle çalışarak Keçiören’i Ankara’nın ve Türkiye’nin en önde gelen teşkilatlarından biri olmaya devam ettirecekleri konusunda katılımcılara söz verdi ve bunu nasıl gerçekleştireceklerini anlattı.

Ayrıca Pak, BTP kadroları olarak amaçlarının herhangi bir makam ve mevki olmadığını, amaçlarının “Bu vatan bizimdir, bizim kalacak” anlayışıyla Türkiye’ye sahip çıkmak olduğunu ve halkın ayıkmasında ışık vazifesi görmek olduğunu söyledi.
Kongreye katılan delegelerin de düşüncelerini dile getirmelerinden sonra BTP Keçiören İlçe Yönetimi için seçime geçildi.

Tek liste olarak gidilen seçimde oyların tamamını alan Av. Mustafa Pak ve ekibi Keçiören İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimine seçildiler. Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelikleri şu şekilde oluştu: Yönetim kurulu asil üyeliklerine Mahir Ceylan, Mehmet Ali Türkcan, Merdane Örnek, Halit Albay ve Ahmet Karagöz; yedek üyeliklerine de Ahmet Kadir Aktacir, Hacı Ahmet Öztürk, Onur Karataşoğlu, Tekin Küpeli ve Recai Doğan seçildi.

86 il kongresi delegesinin de seçildiği BTP Keçiören İlçe Kongresi, fotoğraf çekimi, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.


Eklenme tarihi: 18-01-2016