Haberler


‘Tek çare Bağımsız Türkiye Partisi’dir

‘Tek çare Bağımsız Türkiye Partisi’dir

BTP Aksaray İl Başkanı Vahit Belge, ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, Asker-Sivil, Kürt-Türk, Alevi-Sünni’nin kardeş olduğunu, milleti birbirinden ayırmaya çalışanların oyunlarını bozan tek liderin de Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu belirtti
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Aksaray Güzelyurt, Gülağaç ve Merkez ilçelerinin kongreleri yapıldı. Aksaray Merkez İlçe kongresinde konuşan, BTP Aksaray Merkez İlçe Müfettişi İbrahim Doğan, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli (MEM)’ni özetleyerek şuan ki gelinen noktada tek çıkış kapısının MEM olduğunun altını çizdi.
Doğan’ın ardından il yönetim Sekreteri Sayın Doğan Paltalı, 7 Haziran seçimlerinde Prof. Dr. Haydar Baş’ın Türk Milletine yazdığı tarihi mektubu okuyarak insanlarımızın BTP’nin iktidar olacağı zamanda alacağı 1000 TL vatandaşlık maaşı, 5000 TL asgari ücret,  1500 TL ev hanımı maaşı gibi birçok olanakları kaçırdığını ve ülkenin geldiği noktayı vurguladı.
‘TEK ÇARE BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ’
Yoğun katılımla gerçekleştirilen program İl Başkanı Vahit Belge’nin konuşmasıyla devam etti.
Belge; “Dini bütünlüğümüz milli bütünlüğümüzün teminatıdır. Asker-Sivil, Kürt-Türk, Alevi-Sünni kardeştir ve bizi birbirimizden ayırmaya çalışanların oyunlarını bozan tek lider Prof. Dr. Haydar Baş Bey’dir. Aslında hepimiz kardeşiz ve asıl amaçları kardeşi kardeşe kırdırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni, BOP için parçalamaktır. Ehl-i Beyt, Alevi’nin de Süni’nin de ortak paydasındır. Ehl-i Beyt Nuh’un gemisidir. Kim bu gemiye binerse kurtulur, kim binmezse helak olur gider. Bugün Ortadoğu’da yapılmak istenen Müslüman’ı Müslüman’a öldürtmek ve Büyük İsrail’in temelini atmaktır. Şuanda çevremizde olan olayları bu eksende değerlendirmek gerekir. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in siyasi, ekonomik, kültürel değerlerimizi ortaya koyan düşüncesini tez kabul eden Bağımsız Türkiye Partisi’ni en kısa zamanda iktidar etmek gerek, tek çaremiz budur” dedi.
Konuşmaların sonunda faaliyet raporları okunarak seçime geçildi. Merkez İlçe Başkanlığı Yönetimine Salih Zeki Belge, Mahmut Erdem, Yeter Duru, Songül Çal, Musa Yentürk ve Gönül Doğan seçildi. Güzelyurt İlçe Başkanlığı Yönetimine ise Hakan Yılmaz, Haydar Fatih, Derya Oymak, Cihan Koçak ve Serdal Erışık seçildi. Gülağaç İlçe Başkanlığı Yönetimine de Ali Duru, Zafer Andıç, Ramazan Doğan, Yaşar Işık ve Halit Baştuğ seçildi.


Eklenme tarihi: 26-01-2016