Haberler


'Ülke bölünme sürecine girmiştir'

'Ülke bölünme sürecine girmiştir'

Akdeniz Bölge Toplantısı’nda konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, “Gördüğünüz gibi ülke bölünme sürecine girmiştir. Bu yoldan dönüş, iktidar ve muhalefetteki partiler ile mümkün değil. Ülkenin problemlerinin tek çözümü Prof Dr Haydar Baş ve onun yetişmiş kadrosudur” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Akdeniz Bölge Toplantısı hafta sonu gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Adana’nın yaptığı toplantıya Mersin, Hatay ve Osmaniye illeri katıldı. Açılış konuşmasını Adana İl Başkanı Ahmet Haznedar’ın yaptığı toplantıda MYK üyesi Sani Ak, başkanlık sistemi ve federasyon üzerine bir seminer verdi. Konuşmasında, şu anda uygulanmakta olan üniter sistem ile federasyon arasındaki farkları örnekler ile açıklayan Ak, federasyonun zararlarını ve yapacağı tahribatları da birlikte anlattı.

Daha sonra BTP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sabri Terzi, gençliğin önemini anlattı. Konuşmasında, günümüz gençliğinin düştüğü sıkıntılardan kurtulmasının tek yolunun, BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koyduğu modeli gençliğe benimsetmekle olacağını söyledi.

Konuşmalar arasında toplantıya katılan bütün iller de çalışma raporlarını sundular. Mersin İl Başkanı Ramis Akın, Hatay İl Başkanı Fehmi Uçar, Osmaniye İl Müfettişi Malik Sökmen kendi illeri hakkında detaylı raporlarını verdiler. Yine bu raporlara ek olarak bölge ve il müfettişleri Av. Galip Akdağ, Ersin Polat ve Sani Ak ile İsmail Çetin de bölge çalışmalarına ait raporlarını sundular.

‘ÜLKE BÖLÜNME SÜRECİNE ARTIK GİRMİŞTİR’
Son konuşmacı olan Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi de bugüne kadar gelen olayların BTP’nin ve BTP’nin Genel Başkanı Sayın Haydar Baş’ın ne kadar haklı olduğunu ortaya koyduğunun altını çizdi. Sayın Terzi konuşmasında,

“Biz bugüne kadar ne amaçla çalışmış isek bugünden sonra da aynı gaye ve mantıkla çalışmaya devam edeceğiz. Gördüğünüz gibi ülke bölünme sürecine girmiştir. Bu yoldan dönüş, iktidar ve muhalefetteki partiler ile mümkün değildir. Ülkenin hatta dünyanın içindeki problemlerin tek çözümü Prof Dr Haydar Baş ve onun yetişmiş kadrosu ile olacaktır. Biz asla inancımızdan, azmimizden ve gayretimizden taviz vermeden teşkilatlarımızı hem tamamlayacağız hem de yetiştireceğiz. Çünkü ülkenin bize ihtiyacı var” dedi.

Toplantı sonunda bu yılın kongre yılı olması münasebetiyle illerin kongre yapacağı tarihler de belirlendi.


Eklenme tarihi: 04-02-2016