Haberler


Güneydoğu’da kirli bir oyun var

Güneydoğu’da kirli bir oyun var

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ata Selçuk, Güneydoğu’nun çok önemli bir konumda bulunduğunu, yaşanan göçlerin amacının; bölge coğrafyasının boşaltılması ve ardından haçlı destekli kukla örgütlerin ve kişilerin o bölgeyi doldurması olduğunu belirtti
Bağımsız Türkiye Partisi’nde Akyurt İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongre açılış, yoklama ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve ardından Kongre Başkanlık Divanı oluşturuldu . Divan Başkanı olarak BTP Kurucu Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ata Selçuk, Başkan Yardımcısı olarak BTP Genel Sekreteri ve Ankara İl Başkanı Dr. Nuri Kaplan seçildi.

İlk olarak söz alan Dr. Nuri Kaplan, BTP ilçe kongrelerinin Türkiye’nin her tarafında coşkulu bir şekilde devam ettiğini, il kongrelerine Şubat ayı itibariyle başlanacağını ve Mayıs ayı içinde de BTP Olağan Büyük Kongresi’nin planlandığını söyledi.

Kaplan, kendisinin de dinleyiciler arasında olduğu, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in 27 Şubat 2013’te Rusya Duma Meclisi’ndeki 4.5 saatlik konuşması ve bu konuşmanın ekonomik, siyasi ve askeri konularda Rusya başta olmak üzere dünya çapındaki etkileri hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan BTP MYK üyesi İzzet Yaşar, gündemdeki başkanlık tartışmalarına değindi, söylenen ve söylenmeyen yönleriyle başkanlık sisteminin ne olduğunu katılımcılara anlattı. Yaşar konuşmasının sonunda, başkanlık siteminin ülkeyi parçalanma noktasına götüreceğini, Kurtuluş Savaşı’nda ve sonrasında kan kardeş olan Türk milletini başkanlık siteminin bölük pörçük hale getireceğini vurguladı.

NİHAİ AMAÇ; BÜYÜK İSRAİL’İN KURULMASI
Son olarak söz alan Divan Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk, Güneydoğu’da yaşanan olayları analiz etti. Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında Güneydoğu’da yaşanan göç olaylarını değerlendiren Selçuk, bölgede yaşanan hadiseler konusunda onlarca yıl öncesinden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın uyarıları olduğunu ve o uyarıların bir bir gerçekleştiğini söyledi. Selçuk,

BOP, haçlı seferi olarak başlayan bir projedir. Amacı İslam coğrafyasındaki ülkeleri bölme, parçalama ve İslam ülkelerinin sınırlarını yeniden çizme projesidir. Maalesef bu ülkelerin içinde Türkiye de bulunmaktadır. Bu sebeple, BOP kapsamında Güneydoğu’nun çok önemli bir konumu bulunmaktadır. O bölgede yaşanan göçlerin amacı bölge coğrafyasının boşaltılması ve ardından haçlı destekli kukla örgütler ve kişiler ile o bölgenin doldurulmasıdır. Ve en nihayetinde amaçlanan ise Büyük İsrail devletinin kurulmasıdır. Ülke olarak çok dikkatli olmak ve bu badireden çıkmak zorundayız. Çıkış yolu ise Ehl-i Beyt nefesiyle bir ve beraber olmaktır diyen, Türkü Kürdü Lazı Çerkezi vs. ile hepimiz kardeşiz diyen, Milli Ekonomi Modeli ile herkese insanca yaşama hakkı sunacağım diyen, “Bu vatan bizimdir, bizim kalacaktır” diyerek göğsünü her türlü hayasızca akına karşı siper eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ta ve BTP kadrolarındadır” dedi.

Konuşmaların ardından BTP Akyurt İlçe Yönetimi için seçime geçildi. Tek liste olarak gidilen seçimde oyların tamamını alan Zeki Mercan ve ekibi Akyurt İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimine seçildiler.
Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelikleri şu şekilde oluştu. Yönetim kurulu asil üyeliklerine Nazım Tuğ, Hayri Şahin, Yunus Doğan, Faruk Demir ve Kimya Mercan, yedek üyeliğine de Saniye Tuğ seçildi. BTP Akyurt İlçe Kongresi, fotoğraf çekimi, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.


Eklenme tarihi: 04-02-2016