Haberler


Gençler BTP Lideriyle buluştu

Gençler BTP Lideriyle buluştu

BTP Ankara teşkilatınca düzenlenen programda Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'ın kaleme aldığı Ehl-i Beyt külliyatı ve Milli Ekonomi Modeli ile Türkiye ve İslam dünyasına karşı kurulan oyunları bozduğu ifade edildi.
 
​Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve kurmayları partisince Ankara'da düzenlenen programa katıldı. Türkiye ve İslam dünyasının sorunlarının ve çözümlerinin ele alındığı programda BTP lideri gençlerin bu konulardaki görüşlerini dinledi. Programda söz alan isimler de  kritik gündemi değerlendirdi.
 
Şİİ-SÜNNİ SAVAŞI EHL-İ BEYT KÜLLİYATI İLE ÖNLENDİ
Konuşmacılar arasında yer alan gazeteci yazar Murat Çabas, Prof. Dr. Haydar Baş'ın Ehl-i Beyt açılımı ile kirli planları nasıl bozduğunu anlattı.
 
Çabas, "Haydar Baş bey Ehl-i Beyt külliyatını ortaya koyarken, sadece bununla da ilgili değil panellerle, sempozyumlarla birlikte çıkartılmak istenen Şii- Sünni çatışmasının önünü kesen tek insan. İslam dünyasını yok etmek isteyenler Şii- Sünni çatışması çıkarmak istiyor, Prof.Dr.Haydar Baş da Ehl-i Beyt külliyatı ve sempozyularıyla da Şii- Sünni birlikteliğini ortaya koyup bütün bu oyunları bertaraf etmeye çalışıyor" dedi.
 
EHL-İ BEYT İÇİN HERŞEYİMİZİ ORTAYA KOYMALIYIZ
İlahiyatçı Yazar Müslim Karabacak ise ayetler ve hadisler ışığında Hz. Fatıma'nın seçilmişliğini anlattı. Meveddet ayetindeki Ehl-i Beyt'e muhabbet ifadesinin sadece sevgiden ibaret olmadığını belirten Karabacak ayette "Ehl-i Beyt için herşeyimizi ortaya koymamız gerektiği emrediliyor" dedi.
 
Karabacak şunları söyledi, "Hz. Fatıma Meveddeti müslümanlara farz olan insandır. Mevedded ayetinde yüce Allah (cc) "De ki: Ben bu (peygamberliğimi tebliğime) karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiç bir ücret istemiyorum" (Şura Suresi-23) buyuruyor. Çok basit bir menfaate dünyaları istediğimiz ya da dünyaların feda edilmesini beklediğimiz bir yerde  dünyevi hiç bir şeyle kıyaslanmayacak iman mutluluğu, iman servetine karşılık rahmet ve şefaat nebisi ümmetinden meveddeti ister Ehl-i Beytine karşı. Mevedded sevdiğiniz insan uğruna bu sevginiz karşılığı olarak neyiniz varsa seferber etmenizdir. Allah Ehl-i Beyt'e bunu istiyor."
 
TEK ÇIKIŞ YOLU PROF. DR. HAYDAR BAŞ VE PROJELERİDİR
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ata Selçuk ise içine düştüğümüz zifiri karanlıktan tek çıkış yolunu ortaya koydu."Artık insanların uyanma zamanı geldi" diyen Selçuk, "İnsalar uyanmadığı müddetçe belalardan kurtulamazlar. Bir bela gelmeyince de insanlar ayıkmazlar. Bu bele geldi. Şuanda Ortadoğu'da bela var. Her taraf zifiri karanlık ama bir ışık varki projektör gibi bu karanlığı aydınlatacak.  Çok kısa bir süre sonra hakikat yerini bulacak ve batıl ortadan kalkacaktır. Prof.Dr. Haydar Baş dünyayı refaha kavuşturmak için Milli Ekonomi Modeli'ni çıkardılar. Anlayan anladı, anlamayan hala anlamadı. Hala anlayamamanın neticesi köleliğe kadar gider. Milli Ekonomi Modeli ekonomik olarak Türkiye'nin kurtuluşu, yükselişidir. Sosyal devlet onun bir neticesidir. Bunları uygulamadığımız takdirde biz iflah olmayız" dedi.


Eklenme tarihi: 02-03-2016