Haberler


Kurtuluş Prof. Dr. Haydar Baş'ta

Kurtuluş Prof. Dr. Haydar Baş'ta

Türkiye gemisinin su aldığını söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk, “Türkiye tesadüflerle ayakta duran bir ülke haline geldi. Ülkemizin maddi ve manevi kurtuluşu Prof. Dr. Haydar Baş'tadır” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk 2016 yılını değerlendirdi. "Biz de bazı ekranlarda olduğu gibi 'ver mehteri, ver coşkuyu ver' demek isterdik ama Türkiye gemisi su alıyor" diyen İbrahim Berk, "Adaletinden tutuyoruz dökülüyor, ekonomisinden tutuyoruz dökülüyor, can güvenliğimiz tehlikede, dış güvenliğimiz tehlikede yani her tarafımız yanıyor. Dolayısıyla böyle bir Türkiye'den daha iyi bir Türkiye'ye geçebilmemiz için kendimizi muhasebe etmemiz lazım. Biz aynadan değil kendimizden rahatsız olalım, kendimize çeki düzen verelim" dedi. "Türkiye bugün ayakta duruyorsa tabiri caiz ise yokuş aşağı yuvarlanan bir canlının ayağının ağaca takılması gibi..." diyen Berk şöyle devam etti: "Biz adeta tesadüflerle ayakta duran bir ülke haline geldik. Şu an Rusya elimizden tutmasaydı paramparça olacaktık. Darbe tezgâhı sonuç alsaydı paramparça olacaktık. ABD'nin planlarını Rusya bozmasaydı paramparça olacaktık."

‘Gerçek sesin arkasından gidelim’

Konuşmasında "Kendi irademizle, kendi durumuzla bizim ayağa kalkmamız gerekiyor" diyen İbrahim Berk şu ifadeleri de kullandı: "Dün 'AB' diyen bugün 'AB cehennemmiş' diyor ama yine de onun peşinden koşuyor. Dün 'Amerikasız olmaz' diyen bugün 'Amerika bizim düşmanımız' diyor ama yine de onun peşinde koşuyor. Dün 'ABD budur' diyen ve dediği çıkan Prof. Dr. Haydar Baş Beyin yanında yer almıyorsak, dün 'AB budur' diyen ve dediği çıkan Prof. Dr. Haydar Baş Beyin yanında yer almıyorsak, dün 'çözüm kapitalist model değil, benim ortaya koyduğum Milli Ekonomi Modeli'dir' diyen ve dediği ortaya çıkan Prof. Dr. Haydar Baş Beyin arkasından kendi irademizle gitmiyorsak... O’nun sesinin yankısına gidiyoruz, onunla teselli buluyoruz, ama ne hikmet ise o sesin sahibine gitmiyoruz."

‘Yunus gibi yanmamız lazım’

Bu toprakların zor günlerden geçtiğini ifade eden BTP Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Berk çözümü şu cümlelerle ortaya koydu: "Yunus gibi yanmamız lazım. Yunus Emre yanıp tutuştu, Anadolu insanının o günkü yangınını götürdü Hacı Bektaş-ı Veli'ye ve Hacı Bektaş-ı Veli 'buğday mı, nefes mi ' dedi. Bugün Prof. Dr. Haydar Baş Bey’de hem buğday var hem nefes var. Hem Milli Ekonomi Modeli var hem Ehl-i Beyt var. Hem manevi kurtuluş var hem maddi kurtuluş var. Millet olarak daha fazla direnmeyelim."


Eklenme tarihi: 09-01-2017