Haberler


Bağımsız Türkiye Partisi'nden 50 ilde program

Bağımsız Türkiye Partisi'nden 50 ilde program

BTP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar’ konulu seminerde konuşan Yeni Mesaj yazarı Yusuf Karaca, “Toplumsal barışı ancak Haydar Baş ve kadroları sağlar. Bu ülkede böyle ikinci bir kadro daha bulmak mümkün değil” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kocaeli İl Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar’ konulu seminer düzenlendi.

Körfez İlçesinde düzenlenen seminere konuşmacı olarak BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can ve Yeni Mesaj gazetesi yazarı Yusuf Karaca katıldı.

Seminerde konuşan BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can, “Milli Ekonomi Modeli’nin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’ı gizliyorlar. Duma'ya gidiyor, Rusya Meclisi'nde konuşuyor, bir saniye, bir satır haber yok! 10 tane uluslararası kongre yapılıyor, yüzlerce bilim insanı katılıyor. Yine tık yok! Kendi anlatıyor, kadrosu bağırıyor, yine ses yok. O halde bilinçli bir karartmadan söz edebiliriz” dedi.

Can, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projeleri, Haydar Baş adına tescillenmiş bir markadır. Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış marka tescil belgeleri var. Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet Milli Devlet, Ev Hanımı Maaşı, Vatandaşlık Maaşı, Milli Para… Hepsi tescilli. Mevcut siyasiler kapitalist sömürü düzeni içinde çaresiz durumda. Hangisi gelse iktidara, AKP'nin yaptığını yapacak mecburen. Farklılık oluşturmak için, tek farklı ve yeni olan Haydar Baş'ın görüşlerini aşırıyorlar.”

‘80 milyonu kardeş yapacak, tek bir isim var’

Daha sonra söz alan Eğitimci Yazar Yusuf Karaca, “Ekonomiyi halleden her sorunu çözer” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Vatandaşlık Maaşı terörün kökünü kazır. Haydar Baş, bu maaşı, Kürtler için icat buyurdu. Kürt kardeşlerimiz evlatlarını teröre kurban vermesinler diye. Olayı daha sonra projelendirdi. Toplumsal barışı ancak Haydar Baş ve kadroları sağlar. Bu ülkede böyle ikinci bir kadro daha bulmak mümkün değil. Değil ülkede dünyada bulunmaz, böyle bir kadro. Devletiyle barışık, cumhuriyet ve Atatürk aşığı, Allah ve Peygamber aşığı, Ehl-i Beyt aşığı, yetişmiş, oldukça eğitimli bir kadro. Bu ülkede bir kesim Cumhuriyetle, bir kesim Atatürk ile bir başka kesim ise din ile kavgalıdır. Bir kesim milliyetçilikle kavgalı iken, diğer bir kesim ulusalcılıkla kavgalı. Sol ve Alevi ile kavgalı kesimleri söylemedim bile. Devlet ve askerle kavgalı olan kesimleri de es geçtim. Birinci sorunumuz ekonomi ise ikinci sorunumuz, iç barış sorunumuzdur. Bu kadro, içeride ve dışarıda barışın tek teminatı. İşte Haydar Baş, bu ilmin ve gönlün sahibi bir insan. Bu ülkede 80 milyonu kardeş yapacak, tek bir isim var. O da, Baş Hoca’dır.”

Gaziantep’te BTP’ye katılanlara rozetleri takıldı

Bu arada BTP Gaziantep İl Başkanlığı tarafından “Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminerin ikincisi düzenlendi. İl binası seminer salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak, BTP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Sema Ekşi, İl Yönetiminden M. Hasan Elmas, A. Uğur Kepekçi ve BTP Kilis İl Başkanı Aladdin Özkar katıldı.

Sema Ekşi, Milli Ekonomi Modeli’nin kadına verdiği değeri anlattığı konuşmasında şunları söyledi: “Kapitalizmde kadın, en ağır işlerde köle misali çalıştığı müddetçe insan olarak görülür, fakat Milli Ekonomi Modeli ev hanımlığını en ağır iş ve ev hanımını da ağır işçi statüsünde görür. Ev hanımını ekonomiye katkı yapan birey olarak görür ve ona göre değer verir. Bu yüzden Milli Ekonomi Modeli’nde Ev Hanımı Maaşı vardır ve ev hanımları devlet tarafından sigortalanır.”

İkinci olarak söz alan Hasan Elmas ise şöyle konuştu: “Bu güçlü kadro Sayın Prof. Dr. Hadar Baş önderliğinde çok kısa zamanda çok şeyler başardı. Sayın Baş’ın önderliğinde “Dinlerarası Diyalog” denilen tuzağın karşısında dimdik durarak mücadele eden tek ekibiz. Sayın Baş’ın dediği gibi; Toplum olarak ölçümüz Ehl-i Beyt ölçüsünün dışına çıkınca bu tür tehlikelerle mücadele etmek mecburiyetinde kalıyoruz.”

Daha sonra söz alan Uğur Kepekçi, Prof. Dr. Haydar Baş’ın Hoş Geldin Atatürk eserinden alıntı yaptığı konuşmasında, Atatürk’ün gerek Nutuk’ta, gerek söylevlerinde ve eserlerinde; İslam’a ve Peygamberimize olan sevgisini sürekli dile getirdiğini belirtti.

‘Küresel güçler Türkiye’yi her yönden sıkıştırıyor’ 

Son konuşmacı olarak konuşan Aladdin Özkar da şunları söyledi: “Bölgemizde Avrupa’nın Şark Meselesi, İsraill’in Arz-ı Mev’ud hayali, Amerika’nın yıllar önce Prof. Dr. Haydar Baş’ın uyardığı küresel ısınmadan dolayı yeni vatan arayışları, devam ederken, küresel güçler Türkiye'yi  her yönden sıkıştırıyor ve belanın içine çekilmeye çalışıyor. Bu ortamda Türkiye'yi yönetenlerin geçmişten ders olarak, geleceğe dönük kararlar almaları lazım, çünkü bu ülkenin insanlarının gelecekleri iktidarın doğru veya yanlış vereceği kararlara bağlı.”

Bu arada BTP Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanı Sema Ekşi ve BTP Kilis İl Başkanı Aladdin Özkar, BTP ailesine yeni katılanların rozetlerini taktılar.


 


Eklenme tarihi: 05-12-2018