Haberler


'Çözüm Haydar Baş'ın elinde'

'Çözüm Haydar Baş'ın elinde'

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) Türkiye çapında başlattığı seminer serisinin bir ayağı da Yalova’da gerçekleştirildi. BTP Yalova İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” seminerine konuşmacı olarak MYK üyeleri Serdar Hisar ve Cemil Bale katıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)  Yalova İl Başkanı Yüksel Durak, bir soru yönelterek söze başladı.


Durak, “Size bir soru sormak istiyorum! Şu andaki mevcut siyasi partilerden bugünkü problemlere ben çözüm üretirim diyen bir tek parti var mı veya herhangi bir siyasetçi ben bu problemleri çözerim diyebiliyor mu? Elbette ki hayır. Ama ben bu milletin bütün problemlerini çözerim diyen bir siyaset adamı var. O da Prof. Dr. Haydar Baş'tır” dedi.

‘Senyoraj, çiftçinin elinde buğday olacak’

BTP MYK üyesi Serdar Hisar ise Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosunun her platformda milletin bugün yaşadığı problemleri çözebileceğini binlerce kez kanıtlamıştır dediği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Senyoraj hakkı devreye konulup emisyon hacmi genişletildiğinde milletin para problemi çözülecektir. Emisyonla beraber ortaya çıkan geniş para hacmi, Milli Ekonomi Modelinin sosyal devlet projeleri gereği halkımıza vatandaşlık maaşı olarak, ev hanımı maaşı olarak, asgari ücreti en az beş bin lira yaparak öğrencilere burs adı altında dağıtılarak piyasaya dönecektir. Dağıtılacak bu para altı ay sonra çiftçinin elinde buğday olarak, hububat olarak, koyun olarak, keçi olarak, sığır olarak üretime dönüşecektir. Sanayicinin elinde makine ve otomobile dönüşecektir. Yani almak isteyen alacak satmak isteyen satacaktır. İspatı ise hemen yanı başımızda modeli uygulayan Rusya ve Çin başta olmak üzere BRICS ülkeleridir. Onun için bu işi yapabilecek tek irade Prof. Dr. Haydar Baş ve onun kadrosudur diyoruz.”

Şii-Sünni kardeşliği hayata geçirildi

Yalova’da düzenlenen seminerde son sözü alan BTP MYK üyesi Cemil Bale de şunları söyledi: "Genel Başkanımız Ehl-i Beyt açılımıyla Türkiye’mizde Alevi-Sünni kardeşliğini İslam dünyasında ise Şii ve Sünni kardeşliğini hayata geçirmiştir. Bu proje İslam dünyasında akan kardeşkanını büyük ölçüde engellemiştir. İslam dünyasında birliğin merkezinin Ehl-i Beyt olduğunu ısrarla vurgulamıştır. Yine Genel Başkanımızın ortaya koyduğu Hoş Geldin Atatürk eseriyle gerçek Atatürk'ü tanıtıp, Müslüman milleti dindar olan atasıyla tanıştırmıştır. Halk, gönül dünyasındaki dindar Atatürk'üne kavuşmuştur. Yapılan bu çalışma bu konudaki her türlü iftirayı ve fitne ocaklarını darmadağın etmiştir. Onun için diyoruz ki; bu işi yapacak yegane insan Prof. Dr. Haydar Baş ve onun kadrosudur.”
 


Eklenme tarihi: 06-12-2018