Haberler


‘Sömürüye karşı duruşun önderi'

‘Sömürüye karşı duruşun önderi'

‘Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar’ konulu seminerde konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, “Dünyadaki bazı ülkelerin ABD’nin ve küresel sermayenin sömürü düzenine karşı duruşunun başlangıcı Prof. Dr. Haydar Baş’a dayanır” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” seminerine konuşmacı olarak BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar ve BTP İslahiye İlçe Başkanı İsmail Zateroğulları katıldı.

‘Esareti kabul etmeyen bir milletiz’

Seminere katılanlara ilk olarak hitap eden Zateroğulları, Türk milletinin tarihte asla esareti kabul etmediğine işaret ederek, “Türk Milleti, bütün umutların tükendiği bir dönemde asıl lideri ile buluşmuş ve yeniden doğmuştur. Kurtuluş mücadelesi buna en iyi örnektir. Türk milleti, gerçek liderini bulursa ancak ve ancak içinde bulunduğu kötü durumdan gerçekten sıyrılabilir. Önümüzdeki seçimler, Türk milletinin gerçek lideri Haydar Baş ile buluşma fırsatıdır” diye konuştu.

‘Tohumlar meyve veriyor’

2002 yılından beri BTP kadrolarının ektiği tohumların artık meyvesini vermeye başladığını ifade ederek konuşmasına başlayan BTP Kilis İl Başkanı Özkar ise, “Nereye gitsek Genel Başkanımızı ve projelerini bilmeyen insanımız kalmamış! Şu farkla ki, artık insanımız, yaşadığı büyük sıkıntılar karşısında BTP’ye bu ülke insanının ihtiyacı olduğu kanaatine varmış. Bankaya borcu olmayan kalmadı. Millet dinden uzaklaştı, domuz eti kasaplık et statüsüne girdi. Ancak halkımızın özellikle ekonomik alanda çektiği ciddi sıkıntılar, önümüzdeki seçimlerde belirleyici bir öğe olacaktır” dedi.

‘Dünya O’nun fikirleri ile şekilleniyor’

Seminerin son konuşmacısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, insanların bir hayali satın aldığını, hak etmediği bir lüksü yaşadığını ve ödeme gününün geldiğini belirterek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “1. Dünya Savaşı, pazarı paylaşamadıkları için, İkinci Dünya Savaşı enerji kaynaklarını paylaşamadıkları için çıktı. 3. Dünya Savaşı ise su savaşı olacak. Dünya değişiyor, dünya yeni bir yapılanma ile birlikte yeni bir zamana girdi. Dünyada kaynakların bulunduğu ülkelerin değil, bu kaynakları elinde tutanın sözü geçiyor. Bir düzen kurdular ve dünyayı sömürüyorlar. Bazı insanlar zayıflamak için yüzlerce dolar harcarken, dünyada çoğu kişi açlıktan ölüyor. İşte tam bu noktada; dünyadaki bazı ülkelerin ABD’nin ve küresel sermayenin sömürü düzenine karşı duruşunun başlangıcı Prof. Dr. Haydar Baş’a dayanır."

‘Çin farklı bir şey yapıyor’

Milli Ekonomi Modelini önüne koyan Çin’in yükselişi her geçen yıl arttı. Çin’de fiyatlar artmasına karşın tüketimin arttığını gören Avrupa bir inceleme başlatıyor.

Araştırmanın sonucu şu: “Çin farklı bir şey yapıyor ama biz anlamıyoruz.” Biz Çin’in neyi uyguladığını çok iyi biliyoruz. Başta Rusya ve Çin olmak üzere çoğu ülkenin ekonomik alanda ilham kaynağı Milli Ekonomi Modelidir. 

Milletimiz bunu anlamadığı için çok çile çekecek. Dolar fırladı! Bakın hepimiz perişan olduk. Hâlâ anlamıyor insanlar! Doların düşüş sebebi hükümetin başarısı değildir. Geleceği görebilen hesap eden insan çok büyük bir güçtür. Biz farklıyız, Haydar hoca ve kadrosu kimseyle kıyaslanamaz! Haydar hoca bir şey kaybetmedi. Fikirleri dünyayı değiştiriyor. Bu ülkede Haydar hocayı yok saydın, sen kaybettin. Önünüzdeki günlerde “Her şey güzel olacak” diyen hiç kimseye inanmayın! 

Hamamın suyu kesildi! Sürdürülemez bir pozisyondayız. Satacak bir şey de kalmadı. Milletin malına gözlerini dikecekler! Çünkü bedeller var ödenecek, 15 yıldır harcanan paranın bir bedeli var, çılgın projeler yapmanın bedelleri var. Bu bedelleri çok ağır bir şekilde ödemek istemiyorsanız; bu adamlara bir dur demeniz gerekir. Oturup ağlamanın faydası yok, biz bu milletten vazgeçmiyoruz. Çözümün adresi belli, çözecek insan da belli! Gemiyi yüzdürmek zorundayız.” 


Eklenme tarihi: 06-12-2018