Haberler


‘Sorunları da çözümlerini de biliyoruz’

‘Sorunları da çözümlerini de biliyoruz’

‘Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar’ konulu seminerde konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, “Aynı Atatürk gibi, Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş da tüm sorunları biliyor. Çözümleri biliyor. Çözümleri ortaya koyuyor. İşte Milli Ekonomi Modeli” dedi

Türkiye çapında düzenlenen “Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminer, Bolu ve Ankara’da da gerçekleştirildi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bolu İl Başkanlığı tarafından organize edilen seminere konuşmacı olarak BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu, BTP MYK üyesi Hakan Özkul, BTP Bolu İl Başkanı Suat Hayri Sapmaz, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yağcı ve İl yönetiminden Mesut Dikici katıldı.

Çok sayıda vatandaşın da katıldığı programın açılış konuşmasını BTP Bolu İl Başkanı Suat Hayri Sapmaz yaptı.

Konuşmasında, toplumu bilinçlendirmenin ve gerçeklerden haberdar etmenin BTP’nin misyonu olduğunu söyleyen Sapmaz, Çözümün tek adresinin BTP olduğuna vurgu yaptı.

‘Mevcut anlayışla sorunlar asla çözülmez’

BTP MYK Üyesi Hakan Özkul ise mevcut problemlerin asıl nedeni olan küresel iradelere teslim olan siyaset anlayışıyla, Türkiye’nin sorunlarının asla çözülemeyeceğinin altını çizdiği konuşmasında, “bunun için tam bağımsız bir ekonomi, tam bağımsız bir siyaset anlayışı lazım” dedi. Özkul sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün bunun adı Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet Milli Devlet’tir. Yani Prof. Dr. Haydar Baş’tır, Bağımsız Türkiye Partisi’dir. BRICS devletleri Milli Ekonomi Modeli ile tüm sorunlarını çözmüştür, Türkiye’nin tek çıkış yolu da budur. Bu sebeple diyoruz ki, bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar, başkaları asla yapamaz.”

‘Prof. Dr. Haydar Baş tüm çözümleri biliyor

Daha sonra söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu da şunları söyledi: “Bunlar işsizliği çözebiliyorlar mı? Hayır. Asgari ücret alan vatandaşlar geçinebiliyor mu? Elbette hayır. 1.600 lira ile nasıl geçinebilirsin, peki 3.000 lira ile geçinebilir misin? Hane halkı olarak mümkün değil. Çocuğun büyüyor, nasıl okuyacak ve nasıl evlenecek değil mi! Çözümleri yok. Peki, tüketim kesiminin alım gücünün sıfır olduğu bir ortamda mal üreten sanayici nasıl malını satacak, kime satacak! Satamaz. Ürettikçe batacak. Sürekli bir yerlerden kredi bulmanın hesabını yapacak. Borçlanacak, battıkça batacak. Ve sonuç itibari ile sistem tıkandı. Nasıl çözülecek bu iş!

Aynı Atatürk gibi BTP Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey de tüm sorunları biliyor. Çözümleri biliyor. Çözümleri ortaya koyuyor… İşte Milli Ekonomi Modeli. Çözüm Kapitalizmi terk edip, Milli Ekonomi Modeli’ni uygulamak. 

BTP döneminde hazırlanan 13 trilyonluk bütçeden her vatandaş 1000 TL vatandaşlık maaşı alarak payını alacak. Her ev hanımı 1.500 TL maaş alarak bütçedeki payını alacak. Doğum ikramiyesi ile her anne bütçedeki payını alacak.  Devletin tamamlamasıyla asgari ücret 5.000 TL olacak. Böylelikle işçi, memur, emekli bütçeden payını alacak. Hakeza çocuk maaşı; her çocuk bütçedeki payını alacak. Peki ne olacak, alışveriş artacak, üretim artacak, istihdam artacak ve ülke sürekli büyüyecek. Bir Ehl-i Beyt anlayışı bir ülkede işin başına gelirse fakirlik olmaz. Fakirlik suç sayılır.”

Seminer sonrası yapılan rozet töreninde BTP Genel Başkan Yardımcısı Zeki Garaçoğlu ve BTP Bolu İl Başkanı Suat Hayri Sapmaz tarafından yeni üyelere Bağımsız Türkiye Partisi ailesine hoş geldiniz denilerek BTP rozetleri takıldı.


Eklenme tarihi: 07-12-2018