Haberler


‘Büyük buhranlar büyük liderleri doğurur’

‘Büyük buhranlar büyük liderleri doğurur’

“Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminerde konuşan BTP Mamak Belediye Başkan Adayı Emekli Yarbay Hüseyin Kuloğlu, 'Bugünkü bunalımdan sadece Türkiye’yi değil, sadece Müslümanları değil, bütün insanlığı kurtaracak önderi de Allah bizlere nasip etti. Bu kişi fikirleriyle, eserleriyle, projeleriyle, Milli Ekonomi Modeli tezi ile ve kadrosu ile hazır olan Prof. Dr. Haydar Baş’tır.” dedi.

‘Büyük buhranlar büyük liderleri doğurur’

Bu İşi Prof. Dr. Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminerin bir ayağı da Ankara’da düzenlendi. Mamak’ta düzenlenen seminere konuşmacı olarak, BTP Mamak Belediye Başkan Adayı Emekli Yarbay Hüseyin Kuloğlu ve BTP Keçiören Belediye Başkan Adayı Bilgisayar Mühendisi Mevlüt Emre Vona katıldı.

Sözlerine “İnsanlar kendileri gibi olan liderler etrafında bir araya gelirler. Onlar gibi duyan, düşünen, hayatı algılayan, inanan ve hisseden bir lider görmek isterler” diyerek başlayan Hüseyin Kuloğlu, “Bu sebeple Türk milleti, kendi gibi Müslüman bir lider görmek istiyor. Dinsiz bir liderin kendisine de, fikirlerine de eserlerine de sahip çıkmak istemiyor. Çünkü onu kendisinden kabul etmiyor. Böylelikle onun ilkelerini de kurduğu devleti de kabul etmekte zorlanıyor. Atatürk hakkında bunca yalan yanlış anlatılanların, ailesi hakkında ajanlar vasıtasıyla dillendirilen fitnelerin, onu özellikle dinsiz gösterme çabalarının nedeni de budur. Oysa Prof. Dr. Haydar Baş “Hoş Geldin Atatürk” adlı eserinde ortaya koymuştur ki, Atatürk mü’min ve muvahhid bir insandır. Annesi atılan iftiraların aksine son derece faziletli ve takva sahibi bir Müslüman olan Molla Zübeyde’dir. Babası da on iki imamdan sekizincisinin adına sahip Ali Rıza Bey’dir. Atatürk anne ve baba tarafından soyu Ehl-i Beyt’e dayanan Kutb-ül Aktâb bir insandır. Tarih göstermektedir ki, büyük buhranlar büyük liderleri doğurur. Cenab-ı Allah, insanlar ondan uzaklaştığında onlara ağır musibetler, belalar verirken, bu zor durumdan çıkmasını sağlayacak önderleri de beraberinde gönderir. O önderi kabul edenler, ona uyanlar, onunla bir ve beraber olanlar kurtuluşa ererler. Yüz yıl önceki beladan kurtuluş Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bir ve beraber olarak mümkün oldu. Allah, emperyalizmi mağlup edecek olan sevdiği ve seçtiği bir kulunu, Atatürk’ü gönderdi. Bugünkü bela ve musibetler ise farklı bir şekilde ortaya çıkıyor. Bugünkü bunalımdan sadece Türkiye’yi değil, sadece Müslümanları değil, bütün insanlığı kurtaracak önderi de Allah bizlere nasip etti. Bu kişi fikirleriyle, eserleriyle, projeleriyle, Milli Ekonomi Modeli tezi ile ve kadrosu ile hazır olan Prof. Dr. Haydar Baş’tır.” dedi.

‘Sayın Baş, diğer siyasetçilerin göremediklerini görüyor’

“Ülkemiz, ekonomik olarak büyük bir sıkıntının içindedir. Dış borcumuza, enflasyon oranına, Türk Lirasının diğer paralar karşısındaki değer kaybına, özelleştirme verilerine baktığımızda ekonomide iyi giden hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Böyle bir tabloda mirasyedi siyasetimiz yüzünden her geçen gün çöküşe doğru sürüklenen ülkemizi bu durumdan kim kurtarabilir? NATO’nun, ABD’nin, AB’nin boyalarına bulanmış siyasiler mi? Elbette ki hayır. Bu işi sadece Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar. Bunun gerekçeleri, Haydar Baş Bey’in diğer siyasilerden farklı oluşunda ve Milli Ekonomi Modeli’nde gizlidir. Sayın Baş, diğer siyasetçilerin göremediklerini görür ve diğer siyasetçilerin görüp de konuşamadıklarını konuşur. Örnek vermemiz gerekirse kimsenin madenlerden tek kelime bahsetmediği veya bahsedemediği koşullarda Türkiye’nin yalnızca kendine değil tüm dünyaya yetecek kadar yer altı ve yer üstü zenginliğe sahip olduğunu yıllardır ortaya koyan tek liderdir. Haydar Baş Bey, emperyalist ülkelerin sömürü düzenini elinin tersiyle ittiği için ve diğer siyasetçilerden farklı olduğu için bu işi sadece Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar diyoruz.”             
 


Eklenme tarihi: 07-12-2018