Haberler


Efendi ya da uşak olmak milletin elinde

Efendi ya da uşak olmak milletin elinde

Konya'da konuşan Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, "Efendi mi olmak istiyoruz uşak mı kalmak istiyoruz? Bütün mesele budur! Gazi Mustafa Kemal'in 100 yıl önce verdiği mücadele de buydu" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Çare: Bir ve Birlikte Olmak sempozyumlarına devam ediyor. İlki Trabzon'da yapılan sempozyumun ikincisi Konya'da yapıldı. Sempozyum konuşmacılarından biri de Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu'ydu.

"Bugün dünyada ABD sözünü geçiremiyorsa, işler tersine dönmüş ise bunun karşısında kurulan BRICS ülkeleri vardır ikinci kutup olarak" diyen Eyercioğlu, "Bu kutbu kuran Prof. Dr. Haydar Baş'tır. O dünyaya yeni bir denge getirmiştir. Ama bu geçici bir çözümdür. Dünyanın asıl lideri konumuna gelecek olan ülke ne Rusya'dır, ne Çin'dir, ne ABD'dir. Rusya ve Çin bugün bir denge oluşturmuştur ama bu dengenin üzerine çıkabilecek, kâinat devleti olabilecek büyük bir potansiyel vardır, Türk milleti vardır" ifadelerini kullandı.

"Karar vermek demek..!"

Konuşmasında, "Prof. Dr. Haydar Baş'ı bu millet dinlemedi" diyen Prof. Dr. Eyercioğlu şöyle devam etti: "Peki ne oldu? Dün Rusya'dan gelenleri biliyoruz hepimiz. Açlıktan kıvranan insanları nelerini satar hale gelmişlerdi. Ve bugün Antalya'da, 'aman Rus turist gelsin de sektör olarak çökmeyelim, aç kalmayalım ' diye uğraşıyorlar. Çiftçilerimiz , 'Ruslar domatesimizi alsın yoksa iflas ederiz' diye her sene dua ediyorlar. Peki, Rusya o konumdan bu konuma nasıl geldi? Efendi mi olmak istiyoruz, uşak mı kalmak istiyoruz? Bütün mesele budur! Gazi Mustafa Kemal'in 100 yıl önce verdiği mücadele de buydu. Efendi mi olacaksınız, uşak mı olacaksınız? Karar vermek buna karar vermektir. Yoksa karar vermek, o parti liderini, bu parti liderini seçmek değildir. Geleceğimizin, istiklalimizin, istikbalimizin kararını vermektir."

‘Haydar Hoca bir şey kaybetmedi’

"Çözüm var, çıkış var... Dünya O'na döndü, çözüm buldu" ifadelerini kullanan Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, "Dünyanın dengesi değişti. Biz O'na sırtımızı döndük, biz kaybettik Haydar Hoca hiçbir şey kaybetmedi. Haydar Hoca kaybetmeyecek. Biz de kaybetmek istemiyorsak kazanan ile beraber olacağız. Kazanan her dönemde haklı olandır. Bazıları güçlünün yanında durduğunu zannediyor. Güç haklı olandadır. Bugün dünyada sözünü geçiren bir lider var. Belki sokaklarda ismini konuşmuyorlar, ama dünyanın en önemli liderleri O'nun fikriyle hareket ediyor. O insan Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Türkiye'de gizlesek de, saklasak da, sırt da dönsek çağa, dünyaya damgasını vuran bir insan var O da Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Onun için birlik, dirlik, adaleti karnımızın doymasını istiyorsak, efendi olmak istiyorsak Prof. Dr. Haydar Baş'ı geminin kaptanı yapmak lazım, O'nu en öne koymamız lazım. Ondan sonra rahat edeceğimiz günler gelecek" şeklinde konuştu.

Türkiye bu yıl 126 milyar dolar faiz ödeyecek

Türkiye'nin sadece bu yıl 126 milyar dolar faiz ödemesi olduğunu belirten Prof. Eyercioğlu şunları söyledi: "Haydar Hoca bin TL vereceğim dediği zaman gülenler, alay edenler iyi dinlesin; 126 milyar dolar nedir biliyor musunuz? Her ay beşikteki bebekten bir ayağı çukurdaki ihtiyara kadar 500 TL maaş olarak dağıtırsanız 126 milyar dolar yetiyor. Peki, bu para size maaş olarak gelmek yerine nereye gidiyor? Faize gidiyor. Neyin faizine? Sadece TL basabilmek için rezerve koyduğunuz doların faizine gidiyor. Buna devam etmek istiyorsak, okyanus ötesinden akıl almaya devam etmek istiyorsak, onlar beylik ederken siz burada çalışıp faiz diye adamların cebine emeğinizi koymak istiyorsanız bu yoldan devam edin. Yok, eğer yeter artık diyorsanız o zaman Haydar Hoca ile beraber olur ve efendi olmaya adım atın."
 


Eklenme tarihi: 12-12-2018