Haberler


BTP adayları çalışmalara başladı

BTP adayları çalışmalara başladı

BTP Adana Belediye Başkan adayları tam gaz ziyaretlerine başladı. Kuyumcular Odası ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ni ziyaret eden BTP heyeti, Milli Ekonomi Modeli’ni Adana ve ilçelerinde uygulayarak bölgelerini dünya kenti yapacaklarını söylediler

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Taşkın ve Seyhan Belediye Başkan adayı Şahap Nardalı Kuyumcular Odası’nı ziyaret etti. Burada konuşan BTP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Taşkın; Milli Ekonomi Modelini anlattı. Milli Para’nın Prof. Dr. Haydar Baş’ın buluşu olduğunu söyleyen Taşkın, Milli Para tanımını ilk defa 2005 yılında düzenlenen Milli Ekonomi Modeli Kongresinde Sayın Baş’ın dile getirdiğini, şu an ise bütün dünyanın bu modele dönmeye başladığını belirtti.
 
Seyhan Belediye Başkan adayı Şahap Nardalı’ da, “61 yıldan beri kuyumcu mesleğindeyim. O yüzden ilk ziyaretimi Kuyumcular Odası’na gerçekleştirerek seçim çalışmalarına başlamak istedim” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Haydar Baş ve Milli Ekonomi Modeli genelde ülkenin, özelde ise Seyhan’ımızın bütün problemlerini çözecek bilgiye ve kapasiteye sahiptir. Dünyada bu işi bilen, bu işi yapabilecek tek kişi Sayın Haydar Baş’tır. Ben Seyhan Belediye Başkanı olursam Seyhan’ı dünya kenti yapacağım.” 
 
Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Başman, Yönetim Kurulu Üyeleri adına adaylara başarılar diledi. Başman, Nardalı’nın aday olduğunu duyan eşinin “Benim oyum Şahap Nardalı’ya” dediğini anlattı. Dostane ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.
 
‘Halkı korkusuzca uyaran tek lider’
 
BTP heyetinin ikinci durağı ise Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi oldu. BTP heyeti burada, Başkan Atilla Eker ve yönetimi tarafından karşılandı. Ziyarette, son zamanlarda Prof. Dr. Haydar Baş’ın Hoş Geldin Atatürk kitabı sayesinde Atatürk’ün halkımız tarafından daha farklı tanınmaya başlandığının altı çizildi. Şahap Nardalı da Seyhan’ın problemlerini çözecek kadronun BTP kadroları olduğunu söyledi. Seyhan’ı biliyorum diyen Nardalı, “Ne yapılacağını biliyorum. Milli Ekonomi Modeli’ni Seyhan’da uygulayacağım ve Seyhan’ı marka şehir yapacağım” ifadelerini kullandı.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Eker de, Haydar Baş’ı yakından bildiğini, 8-10 yıldan beri takip ettiğini söyledi. Eker, “FETÖ konusunda kimsenin konuşmadığı zamanda Haydar Baş Bey bu konuda halkı korkusuzca uyaran tek liderdi” dedi.                                                                                


Eklenme tarihi: 19-12-2018