Demeçler


Bağımsız Türkiye Partisi Bursa Büyükşehir adayını açıkladı

Bağımsız Türkiye Partisi Bursa Büyükşehir adayını açıkladı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yerel seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Bursa'da aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda BTP'nin Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve Bilecik’teki belediye başkan adayları tanıtıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları da katıldı.

BTP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şevket Tamaç oldu.BTP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Barış Koçaş, BTP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Şahabettin Kısa, BTP Yalova Belediye Başkan Adayı Rahmi Baltacı ve BTP Bilecik Belediye Başkan Adayı Metin Hastürk oldu.‘Binlerce adayla seçime giriyoruz’

Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, "31 Mart yerel seçimlerinde biz 31 büyükşehir'de, 50 ilde ve bunların ilçelerinde ve beldelerinde belediye başkan adaylarını, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi adaylarını gösterdik. Binlerce adayla milletimizin karşısına çıkmanın onurunu ve şerefini yaşıyoruz" dedi.

BTP’nin Türkiye'de seçime giren 13 siyasi partiden biri olduğunu dile getiren Dr. Abdullah Terzi şöyle konuştu: “Seçime girebilen siyasi parti sayısı daha önce 9'du. Türkiye'de 10 siyasi hareketten biri olmak çok önemlidir. Bunu yıllardır sürdürebilmek çok önemlidir. Asla taviz vermeden, çizgisinden sapmadan, Türkiye'nin gerçeklerini sosyal planda, siyasal planda, ekonomi planda ortaya koyarak sürdürmek çok zordur. Bunun bir maliyeti de vardır. Bu kadro imece usulü kendi imkânlarıyla, devletten bir kuruş yardım almadan bunu yürüterek bugüne kadar gelmiştir."

‘Belediye zenginleşme değil, hizmet alanıdır’Konuşmasında, "Belediye bir hizmet alanıdır. Dolayısıyla bunun bir zenginleşme, mülk edinme aracı olarak görülmesi çok tehlikelidir" diyen Terzi şöyle devam etti: "Bazılarının, 'mal varlığımı nasıl artırabilirim' kaygısıyla başkan adayı olduğunu görüyoruz. Örneğin Meksika devlet başkanının evi ve arabası yok. Bunlar çok tuhaf şeyler değil. Hz. Ali Efendimiz de çok yoksul ve fakir bir insandı, Ehl-i Beyt imamları da öyle. Dolayısıyla burayı bir zenginleşme aracı olarak görenlerin seçilmesi halinde vatandaşa bir hizmet gelmeyecek. Rahmetli Atatürk'e milletvekili maaşlarını sormuşlar, 'öğretmen maaşlarından fazla olmasın' demiş.  Şimdi bu açıdan baktığımızda BTP'nin adayları çok mümtaz, donanımlı insanlar. Örneğin Bursa'da Şevkat Tamaç ağabeyimiz aday oldu. Hem bürokrasiden geliyor, hem siyasetten geliyor, hem kooperatifçilikten geliyor... O'ndan Bursa'nın alacağı çok şey var. Belediyecilikte plan, proje sahibi olmak çok önemli. Belediyecilik sadece çöpleri toplamaktan, birkaç tane park yapmaktan ibaret değil. O beldenin insanların acısı senin acındır, tatlısı senin tatlındır. Bir sosyal belediyecilik ortaya koymak da şarttır."

‘İlim erbabı bir liderimiz var’

Bağımsız Türkiye Partisi'nin bir lider partisi olduğunu ifade eden Dr Abdullah Terzi, "Biz lider partisiyiz. Mümtaz, ilim erbabı bir liderimiz var. Ekonomi dünyasını değiştiren, siyaset dünyasına şekil veren bir liderimiz var. Türk milleti bunun şu ana kadar kıymetini bilmedi. Ama bundan sonra yaşanacak olaylarda mecbur kalıp, o kapıya gelip, bu siyaseti, bu ekonomiyi buradan alıp düzeltmek zorunda kalacaklardır" şeklinde konuştu.

‘Milli paranın mucidi Türkiye'de’

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın ekonomiye damga vuran yerli ve milli paralarla ticaret projesine de dikkat çeken Dr. Terzi şöyle konuştu: "Şunu kesin biliyoruz, son bir yılda siyaset her hafta yerli ve milli para diyor. Gidiyor Rusya'ya bunu söylüyor, İran'a bunu söylüyor. Yani yerli ve milli para diye bir kavram bulmuşlar... Demek ki bu kavram bugün dünyada yerleşmiş bir kavramdır. Bunu Çin uyguluyor, Rusya uyguluyor, BRICS ülkelerinin tamamı uyguluyor. O halde bu kavram etrafında dolaşan bir ekonomik anlayış var. Nedir o? Doları devre dışı bırakmak. Dünya doları devre dışı bırakmanın tek yolunun yerli ve milli paralarla ticaret yapmak olduğunu öğrendi. Bütün ülkeler bunun peşinde koşuyor ama Türkiye sadece bunun lafını yapıyor. Bunun mucidi olan insan Haydar Hoca Türkiye'de. Yanına gidip, 'Hocam nedir bu? Sen bize bunu bir öğret' demiyor. Bu ilmi bu kadar yakından öğretmek varken bunu maalesef şu ana kadar yapmadılar."

‘Haydar Baş hukuk insanıdır’BTP Genel Başkan Yardımcısı Terzi konuşmasını şu ifadelerle noktaladı: "Prof. Dr. Haydar Baş barış adamıdır, huzur insanıdır. O sağı da solu da, Alevi'yi de Sünni'yi de birleştiren ve hepsini Ehl-i Beyt sevgisiyle Atatürk sevgisiyle, Türkiye Cumhuriyeti sevgisiyle donatan bir insandır. O iki şeye de çok dikkat eder. O hukukun ve İslam'ın dışına zerre kadar çıkmaz. Hukuk ve İslam noktasında zerre kadar tavizi olmayan bir liderimiz var."


Eklenme tarihi: 07-01-2019