Haberler


Balıkesir Valiliği'nden açıklama!

Balıkesir Valiliği'nden açıklama!

Balıkesir Valiliği, Prof. Dr. Haydar Baş’a yönelik çirkin saldırının ‘asılsız bir ihbar sonucu yaşandığını ve gerekli tahkikat başlatıldığını’ açıkladı. Tüm yurtta büyük yankı uyandıran saldırıyla ilgili avukatlar da suç duyurusunda bulundu,

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a Balıkesir Susurluk'ta yapılan çirkin saldırı, tüm yurtta büyük yankı uyandırdı.

BTP Liderini hedef alan çirkin saldırının kamuoyunda geniş yankı uyandırmasının ardından Balıkesir Valiliği Resmi Web sitesi üzerinden 10 Ocak’ta bir açıklama yayınladı.

Prof. Dr. Haydar Baş'a yapılan çirkin saldırıya neden olan uygulamanın asılsız bir ihbar sonucu gerçekleştiğinin kabul edildiği Balıkesir Valiliği’nce yapılan açıklamada, "Bahse konu asılsız ihbar ile ilgili gerekli tahkikat başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Avukatlar suç duyurusunda bulundu

Medyada geniş yer bulan Balıkesir Susurluk'ta gerçekleşen skandal saldırıyla ilgili BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın avukatları, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Prof. Dr. Baş'a yapılan hukuksuz muamelenin anlatıldığı suç duyurusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan şu taleplerde bulunuldu: "Müvekkil hakkında gerçeğe aykırı, haksız ihbar ve isnatlarda bulunarak hukuksuz işlemler yapılmasına sebep olan ve/veya görevini kötüye kullanan kişi ya da kişilerin tespit edilmesini, haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını arz ve talep ederiz." 

Ne olmuştu?

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, damadını asker ocağına 7 Ocak günü teslim ettikten sonra dönüş yolundayken Balıkesir ilinin Susurluk ilçesinde skandal bir uygulamaya maruz kalmıştı.

Terörle mücadele (TEM) ekipleri ve ellerinde uzun namlulu silahlar taşıyan çok sayıda polis tarafından yolu kesilen Haydar Baş’ın aracı kendisini takip eden konvoydaki araçlardan ayrılarak, Emniyet Amirliği binası içindeki büyük bir demir kapıdan içeri alınmaya çalışılmıştı.

Yaşanan skandal olaydan sonra açıklama yapan Prof. Dr. Haydar Baş’ın Avukatı Lütfullah Önder, “Prof. Dr. Haydar Baş’ın içinde olduğu araçta üst düzey bir FETÖ şüphelisi olduğu bilgisi üzerine Balıkesir TEM’den Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğüne talimatı kendilerinin verdiğini ifade ettiler. Balıkesir TEM’e bu bilgiyi kim verdi? Operasyon emrini kim verdi? Vali mi, İçişleri Bakanı mı, yoksa başka biri mi?” demişti.
 


Eklenme tarihi: 11-01-2019