Genel Başkan'dan


Baş:

Baş: "Değerlerimizden asla taviz vermeyeceğiz"

Video konferans yöntemiyle partisinin Konya, Afyon, Kütahya ve Uşak il teşkilatlarıyla buluşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Haydar Baş Hocamızın bize miras bıraktığı ölçülerimizden, davamızın kimliği ve kişiliğinden asla taviz vermeden, bu düşünceleri dünyada iktidar edeceğiz” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti teşkilatlarıyla toplantılarına devam ediyor. Toplantılar koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleşiyor. Toplantı serisi 4 ayrı şehirle devam etti.


İlk toplantı BTP Konya il teşkilatıyla gerçekleştirildi. BTP Konya il teşkilatı mensuplarına online olarak hitap eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Allah’ın izniyle bu kutlu davayı taşımaya gayret edeceğiz” dedi. 

BTP kadrolarının endişe etmesine gerek olmadığını zira siyasi olarak önlerinin açık olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şöyle konuştu: 

“Hiç endişe etmeyin siyasi olarak önümüz çok açıktır. Hani bir öğrenci bir soruyu 3 gün boyunca çözemez. Sonra hocasının yanına gider ve hoca soruyu bu öğrencinin gözü önünde çözünce der ki ‘hocam ne kadar kolaymış.’ İşte Haydar Baş Hocanın ortaya koyduğu tezler ve fikirler aynen buna benzer. Bize bunların nasıl yaşanacağını, nasıl hayata geçirileceğini en mükemmel bir şekilde bize defalarca anlatarak hazmettirdi. Bundan sonra bu fikirleri, bu davayı ve bu ışığın dünyada iktidar olması için Allah’ın izniyle mücadelemizi vereceğiz. Ölçülerimizden, davamızın kimliği ve kişiliğinden, namusumuzdan şerefimizden ve haysiyetimizden asla taviz vermeden bu düşünceleri dünyada iktidar edeceğiz, hiç endişeniz olmasın.”

‘Türkiye’yi en iyi biz yönetiriz’

BTP Konya il teşkilat mensuplarına hitap ettiği konuşmasında Türkiye’yi şu an sahnede olan bütün politikacılardan çok çok daha iyi yönetecek donanıma ve kıvama sahip olduklarına vurgu yapan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Biz bu ülkeyi emin olun, bütün parti genel başkanlarından çok daha iyi yönetebilecek donanıma ve kıvama sahibiz. Prof. Dr. Haydar Baş, dünyaya bir ders olarak bizi bıraktı. Biz dünyaya bu dersi vereceğiz, hiç şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

Bu dava yerde kalmaz

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin Afyon, Kütahya ve Uşak teşkilatlarıyla da ortak toplantı yaptı. Zor bir süreçten geçtiklerini ve Prof. Dr. Haydar Baş’ı kaybettiklerini ifade eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şöyle konuştu: 

“Evet, zor bir süreçten geçtik, çok kıymetlimizi kaybettik. Ama malumunuz hepimizin bildiği büyük miraslar var. Bu mirasların başında bizim davamız, fikrimiz ve siyasetimiz gelmektedir. Dişimizle, tırnağımızla, etimizle, kanımızla bu noktaya getirdiğimiz bu davayı tabii ki yerlerde bırakmayacaktık. Bu davayı sırtımıza aldık ve Allah’ın izniyle bizim neslimiz kesilene kadar bu dava ayakta duracaktır. Alnı açık ve yüzü ak bir şekilde bu dava taşınacaktır. Kıymetli Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın dünyada tek bir aç insan kalmasın diye yazdığı Milli Ekonomi Modeli’ni uygulayacak kıymetli bir kadro olarak bugün hazır bulunmaktayız. Bu önemli görevin sancaktarlığını onurla taşıdığımız sizlere de ifade etmek isterim. Canımı, kanımı ve malımı son damlasına kadar bu yolda feda etmekten asla imtina etmeyeceğimi sizlerin huzurunda söz veriyorum. Sizlerden de aynı gayreti ve aynı hassasiyeti bekliyorum. Biz bu işi başaracağız. Birbirimize kenetlendiğimiz sürece yıkılmaz bir güç olarak bu davayı kıyamet sabahına kadar inşallah taşıyacağız.”

 


Eklenme tarihi: 14-05-2020