Genel Başkan'dan


"Atatürk’ün bayrağını biz taşıyoruz"

Video konferans yöntemiyle BTP Adana il teşkilat mensuplarıyla buluşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Atatürk’ün bayrağını, dünyanın en nitelikli kadrosuna sahip Bağımsız Türkiye Partisi taşımaktadır” dedi


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti teşkilatlarıyla koronavirüs salgını nedeniyle video konferans şeklindeki toplantılarını son olarak Adana iliyle gerçekleştirdi. 

Partisinin Adana il teşkilat mensuplarıyla buluşan Hüseyin Baş, “Atatürk’ün bayrağını Bağımsız Türkiye Partisi taşımaktadır” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şöyle konuştu: “Atatürk, ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ demiştir. Burada çok kıymetli Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın da koyduğu bir ölçü var. Bir Türk neden dünyaya bedeldir? Çünkü Ne mutlu Türküm diyene demek, ne mutlu Müslüman’ım demektir. Peki, o zaman Müslüman kimdir? Müslüman Ehl-i Beyt’i yaşayan insandır. Müslüman insanlara yardım eden, bütün insanlığı kuşatacak fikirleri sahip olan ve o insanlara sahip çıkacak unsurları kendi gönlünde barındıran insandır. Bugün de o bayrağı Allah şükürler olsun ki Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu taşımaktadır.”

BTP çok nitelikli bir kadroya sahip

Dünyanın en nitelikli kadrosuna sahip partinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Esasında biz bugüne kadar istediğimiz oyları alamadık, istediğimiz niceliklere ulaşamadık. Ama şunu biliyoruz ki, Türkiye’nin hatta dünyanın en nitelikli topluluğu bizleriz arkadaşlar. O yüzden bir olacağız, birlik olacağız, dirlik olacağız. Bizim hiç kimseye satılacak davamız ve hiç kimseye kiralanacak aklımız yoktur. Bizler bu davayı bu aklımızla, fikrimizle ve gönlümüzle kıyamete kadar taşıyacağız” dedi. 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş konuşmasını merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın ‘bizim dönemimiz başlamıştır’ sözlerini hatırlatarak noktaladı. BTP lideri Baş, şöyle konuştu: “Babamın son yıllarda çok defa söylediği gibi, ‘bizim dönemimiz başladı’ cümlesine istinaden bu davayı iktidara taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”


Eklenme tarihi: 18-05-2020