Genel Başkan'dan


'Milli ve dini değerlerimiz ayrılmaz bir bütündür'

'Milli ve dini değerlerimiz ayrılmaz bir bütündür'

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 19 Mayıs ile mübarek Kadir Gecesi’nin aynı güne denk geldiğine dikkat çekerek, “Türk milletinin milli değerleri ve dini değerleri et ve tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bütündür” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. 


19 Mayıs gününün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin büyük bir destan yazmaya başladığı gün olduğuna dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 19 Mayıs ile ayeti kerimede 1000 aydan hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi’nin aynı güne denk gelmesinin anlamlı olduğunu söyledi. 

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, mesajında şunları kaydetti: “’1919 senesi Mayıs’ın 19. günü Samsun’a çıktım’ diye başlar Nutuk’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 7 düvele karşı verdiği kurtuluş mücadelesini ve cumhuriyetin kuruluşunu anlatır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk milletinin büyük destanı yazmaya başladığı gündür bu gün. Aynı zamanda bu gün, 1000 aydan daha hayırlı olduğu ayet ile sabit olan Kadir Gecesi’dir.

Milli ve dini değerlerimize sahip çıkacağız

Milli bir bayram gününün dini bir kandil gününe denk gelmesi, merhum genel başkanımız, babam Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Milli bütünlüğümüz dini bütünlüğümüzün, dini bütünlüğümüz de milli bütünlüğümüzün teminatıdır” sözünü anımsattı. Türk milletinin milli değerleri ve dini değerleri et ve tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bütündür. Dinimizi kaybedersek millet olma vasfımızı kaybederiz. Milli değerlerimizi kaybedersek dinimizi kaybederiz. Bu nedenle hem milli değerlerimize hem dini değerlerimize sahip çıkıp sarılacağız. Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecenizi tebrik ederim.”  


Eklenme tarihi: 18-05-2020