Genel Başkan'dan


‘Dur durak bilmeyen bir kadroyuz’

‘Dur durak bilmeyen bir kadroyuz’

Partisinin 21 il teşkilatı yöneticileriyle iki ayrı online toplantı gerçekleştiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti olarak ilk seçime girdikleri 2002 yılındaki heyecan ve ruhla çalışarak, Prof. Dr. Haydar Baş’ın tezini Türkiye’de iktidara taşıyacaklarını söyledi


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin il teşkilatlarıyla gerçekleştirdiği online toplantılarını sürdürüyor. 

Bu kapsamda Antalya, Burdur, Isparta, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli il teşkilatları ile Aksaray Malatya, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Niğde, Karaman, Kırşehir, Ordu ve Tokat il teşkilatlarının yöneticileriyle video konferans yöntemiyle iki ayrı toplantı gerçekleştirdi. 

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada açlığı bitirmek için Milli Ekonomi Modeli’ni kaleme aldığına vurgu yapan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şöyle konuştu: “Bağımsız Türkiye Partisi kadroları olarak bize düşen bundan sonra dünyada tek bir aç insan kalmasın diye bu modelin hayata geçirilmesini sağlamaktır. Bu noktada çok büyük bir motivasyona sahip kıymetli bir teşkilata sahibiz. Ben bunu 2002 ruhu diye nitelendiriyorum. Malumunuz olduğu üzere biz 2002 yılında ilk seçimlere girdiğimizde bütün teşkilatlarımız çok ciddi bir çalışma ortaya koymuştu. O dönemdeki siyasi atmosferin gazabına uğradık, ancak insanlar ciddi manada bize teveccüh göstermişti. İşte biz bugün bu 2002 ruhunu yaşıyoruz. Bu da bizim bir şiarımız olsun, bir sloganımız olsun. Biz 2002 ruhuyla 2020’den itibaren Allah’ın izniyle müthiş çalışmalara imza atıp, bu davayı iktidar etmek adına elimizden geleni yapacağız.”

Birdik bin olduk

Partisinin il teşkilat yöneticileriyle gerçekleştirdiği toplantıda birlik mesajı veren ve Prof. Dr. Haydar Baş’ın bıraktığı mirası Türkiye’de ve dünyada iktidara taşıyacaklarını söyleyen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Biz birdik bin olduk, bindik bir olduk” dedi. 

BTP lideri şu ifadeleri kullandı: “Bağımsız Türkiye Partisi’nin çok nitelikli, çok donanımlı ve kıymetli mensuplarının inancıyla ve imanıyla bu davayı birlik ve beraberlik içerisinde sırtlayacak ve hak ettiği seviyeye emaneti Allah’ın izniyle taşıyacağız. Bu bizim için en kutlu kaderdir. Allah bu noktada hepimize hayırlı çalışmalar ve kutlu kader nasip etsin.”

 İlk günkü heyecanla çalışacağız

Merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın yıllar önce kaleme aldığı Mektubat isimli eserinden bir bölüm paylaşan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şunları söyledi: “Merhum Genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, Mektubat adlı eserinde, ‘İslam bir işi yapmadan önce bu işi hayata geçirecek kişiyi iktisadi, içtimai ve hukuki olarak donanmış ve donatmış hale getirir ve daha sonra da bu meseleyi çözmesi için o insanı görevlendirir’ ifadelerini kaleme almıştı. Allah’a şükürler olsun bugüne kadar bu donanıma sahip insanla beraberdik. Şimdi bu dava bize emanet edildi. Bizim hiçbir çalışmamız durmamış, duraksamamıştır. Aynen ilk günkü heyecanla çalışacağız ve Allah’ın izniyle muvaffak olacağız.”
 


Eklenme tarihi: 21-05-2020