Genel Başkan'dan


Haçlıya karşı imanla kazanılmış şanlı zafer

Haçlıya karşı imanla kazanılmış şanlı zafer

Haçlıya karşı imanla kazanılmış şanlı zafer
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'tan Çanakkale Deniz Zaferi mesajı…Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajında "Çanakkale yüce Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen imanıyla yazdığı şanlı bir destandır." diyen BTP lideri, "Haçlı dünyasının devleri bir asır önce Anadolu'dan Müslüman Türkün izini silmek için kapımıza dayandı. Bu hayasız akına milletimiz Türküyle Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle topyekun omuz omuza vererek karşı durdu. Toprağı kanıyla sulayan milletimiz birlik ve beraberlik sayesinde Çanakkale'yi geçilmez yaptı." ifadelerini kullandı.

"BTP Çanakkale ruhunun bugünkü izdüşümüdür"

Günümüzde Çanakkale'deki birlik- beraberlik ruhuna en az O günkü kadar muhtaç" olduğumuzu söyleyen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş şöyle devam etti; "Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ekonomiden eğitime kadar tüm alanlarda ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli temelli projelerle Çanakkale ruhunun günümüzdeki iz düşümüdür.  Bu vesile ile Çanakkale'yi geçilmez kılan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun."

BTP liderinden Çanakkale videosu 

BTP Lideri Çanakkale zaferi yıldönümüyle ilgili sosyal medya hesabından da bir video paylaştı.
İşte BTP’nin merhum Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş’ın okuduğu Çanakkale Şiiri eşliğinde Çanakkale Zaferi klibi şeklinde hazırlanan o video…
 


Eklenme tarihi: 18-03-2021