BTP Liderinden 10 Kasım mesajı…

“O olmasaydı, hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında ‘Atatürk, Türk milletinin süper kahramanıdır. O olmasaydı ondan önceki hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık’ diyen BTP lideri, merhum Prof. Dr. Haydar Baş’ın dile getirdiği “Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır” ifadelerini de tekrarladı.

İşte BTP lideri Hüseyin Baş’ın 10 Kasım mesajı;

“Sevr’i yırtıp atan ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ü Hakk’a yürüyüşünün 84. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.

O’nun hayatı vatan topraklarının haçlı işgalinden kurtarılması mücadelesiydi.

Askerlik mesleğine başladığı ilk günden son nefesine kadar, bu mücadelenin sayısız örneklerini sığdırdı 57 yıllık yaşamına.

Trablusgarp’tan Filistin’e, Çanakkale’den Doğu Cephesine kadar her yerde o vardı.

Örneğin, Edirne’yi Bulgaristan’dan geri alan kolorduda görev yaptı, Conkbayırı’na ilerleyen düşman birliklerini O durdurdu, Doğu Cephesi’nde Bitlis ve Muş’u Ruslardan O geri aldı.

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan milli mücadele ateşini yakan da, “manda ve himaye kabul edilemez” diyen de oydu.”

O’nun önderliğinde Anadolu, haçlı çizmesinden temizlendi. O’nun sayesinde Bursa’da Osmangazi Türbesini tekmeleyen Yunan denize döküldü ve yine O’nun sayesinde İstanbul yeniden Türk yurdu haline getirildi.

O olmasaydı ondan önceki hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık!

Bu bakımdan Atatürk’e sahip çıkmak demek, tarihimize sahip çıkmak demektir.

Atatürk düşmanlığının perde gerisinde yatan da aslında O’nun bu misyonudur.

O’nun mağlup ettiği, planlarını bozduğu haçlıların bugünkü uzantıları O’na saldırıyor.

Atatürk, Türk milletinin süper kahramanıdır.

Atatürk’ü Türk milletine en güzel anlatan merhum liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Hoş geldin Atatürk kitabında yer alan şu ifadeleri dikkatlerinize sunmak istiyorum; “Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır.”

Yine Haydar Baş’ın ifadesiyle söylemek isterim ki  “Atatürk ruhunu kaybedersek vatanı kaybederiz.”

Bu vesile ile bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum.

Bağımsız Türkiye Partisi kadroları, O’nun çizdiği yolda, gösterdiği hedefe doğru kutlu yürüyüşünü ilelebet sürdürecektir.

Saygılarımla…”

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
X