BTP’nin 8. Olağan Büyük Kongre’si 20 Mart’ta yapılacak

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), bu hafa sonu yapılacak büyük kongreye hazırlanıyor. 

BTP’nin 8. Olağan Büyük Kongresi 20 Mart 2022’de Başkent Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Kongrede oy kullanacak olan 1358 delegenin yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanından büyük bir katılımın beklendiği kongre için genel merkezde hummalı bir çalışma sürüyor.

20 Mart Pazar günü saat 12’de başlayacak programın tüm detayları titizlikle belirlendi.
Genel Başkan Hüseyin Baş’ın tek aday olduğu kongrenin sloganı da ‘At Bi Format’ ve ‘Ülkeyi Yönetecek Gençler Aranıyor’ olarak belirlendi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş kongre öncesi sosyal medya hesabından ‘Ülkeyi Yönetecek Gençler Aranıyor’ sloganını,  “Hadi hep birlikte yönetelim. Pazar günü bekliyorum” notuyla paylaştı.

Prof. Dr. Haydar Baş saygı ve özlemle anılacak

BTP 8. Olağan Büyük Kongresi’nde 14 Nisan 2020’da Hakk’a yürüyen merhum genel başkan Prof. Dr. Haydar Baş da özel bir sinevizyonla anılacak.
Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatının ardından Hüseyin Baş 18 Ekim 2020’de gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile BTP genel başkanlığına seçilmişti.

BTP lideri çarpıcı mesajlar verecek

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan kongrede yapılacak konuşmaların ardından kürsüye BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş gelecek.
BTP Liderinin konuşmasında ekonomiden dış politikaya kadar geniş bir yelpazede değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

blank

“BTP’den başka çözüm üreten parti yok”

BTP’nin büyük kongresi öncesinde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder de bir basın açıklaması yaptı.

Bugün yaşanan sorunlara karşı BTP’den başka çözüm üreten bir partinin olmadığını söyleyen Önder, “Milletimizin yüzlerce sorunu var ama bu sorunlara çözüm üreten, proje üreten, farklı bir yaklaşım getiren maalesef başka bir siyasi parti, iktidarıyla muhalefetiyle yok. Örneğin ülkemizde yoksulluk sınırı 15 bin liranın üzerine çıktı ama asgari ücret 4 bin 250 lira yani yoksulluk sınırının üçte biri bile değil. Ülkemizde katmerli bir yoksulluk yaşanıyor. Ülkemizde asgari ücretle çalışan yüzde 60 üzerinde çalışan bir kesim var. Bırakın asgari ücretliyi doktorlarımız bile geçinemediği için ülkeyi terk ediyor. 9 – 10 bin lira civarında bir maaşla doktorunu bile yoksul bırakan bir ülke durumundayız” dedi.

blank

“At bi format, gelin hep birlikte yönetelim”

Basın açıklamasında, “Bu kadar zengin, verimli topraklar üzerinde, bu kadar ciddi yeraltı kaynakları üzerinde, bu kadar üretken genç nüfusa sahip olan bir ülke maalesef projesizlikten, yönetememekten, neo liberal bakış açısıyla siyaset yapanlar nedeniyle maalesef bugün yoksulluğa mahkum olmuş, bunu kader olarak yaşayan ve benimseyen bir ülke haline geldik” diyen Lütfullah Önder şöyle devam etti; “İşte biz bu siyaset anlayışını değiştirmek ve adeta siyasete format atmak için varız. Kongremizdeki sloganlarımızdan birisi, ‘At Bi Format’ sloganı, bir diğer sloganımız, ‘Gençler Halleder’ çünkü bu formatı geçmiş dönemin siyasetçileri değil gençler atabilir. Onun için gençler halleder diyoruz. Bunu bugüne kadar BTP’de görev almış insanlarla değil biz tüm gençlerimize ‘gelin beraber çözelim’ diyoruz. O nedenle sloganlarımızdan bir tanesi de ‘Ülkeyi Yönetecek Gençler Aranıyor’ sloganı.  Biz gençleri öne çıkardığımızda, gençlere fırsat verdiğimizde ülkemizdeki sorunların çözümünün aslında ne kadar basit olduğunu, sadece farklı bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu göstermiş olacağız.  Bu sloganlarla bu kongremizi gerçekleştiriyoruz. BTP’nin Türkiye’nin bütün sorunlarına çözümler üreten bir projeler partisi olduğunu ve bu sorunların da aslında çok kolay çözümlerinin olduğunu bu kongre ile birlikte göstermek istiyoruz. Siyasete yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Bu vesileyle bütün halkımızı kongremize davet ediyoruz.”

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
X