Haberler


Ülkeyi biz kalkındırırız

Ülkeyi biz kalkındırırız

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ‘Milli Kahramanları Anıyoruz’ programlarının ilkinde Kocaeli’de binlerle buluşarak, “Ülkemin kalkınması şu veya bu devletten alınan borçlarla, hatır çekleri ya da senetlerle olmaz. Bu ancak kafayla olur." dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye’nin meselerini bildiğini ve bu sorunları çözmek için kapsamlı çalışma yaptığını dile getirdi.
Kocaeli'de Pazar gecesi BTP tarafından düzenlenen Milli Kahramanları Anma Programı'nda konuşan BTP Lideri, ülkemin nasıl kalkınacağını, bu belalardan nasıl çıkacağını çok iyi bildiğini ifade ederek, "Ben bu işin kitabını yazdım. Milli Ekonomi Modeli ile birlikte ülkemin ihtiyacı olan ekonomi kurallarını vazettim. Düzenlenen 7 uluslararası kongre ile dünyanın en güçlü ilim adamlarına onaylattım. Şu anda 150'den fazla ülke ise bu modeli kısmen de olsa uygulamaya aldı" dedi. Rusya'nın kendisini Parlamentosu'nda brifing vermek üzere davet ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Tezimizi orada tüm yönleriyle tanıtacağız. Bakanlarının, milletvekillerinin ve iktisatçılarının sorularına cevap vereceğim. Ülkemin kalkınması şu veya bu devletten alınan borçlarla, hatır çekleri ya da senetleri olmaz. Bu ancak kafayla olur. Ama siyaseti ne kafası, ne de iradesi var. Gelin işi sahibine devredelim. İkinci olarak ülkemin bütün sosyal meselelerini biliyorum. Onu da Sosyal Devlet - Milli Devlet adlı ayrı bir kitapta ele aldım. Onu da iki kongre ile sosyal bilimlerde uzman ilim adamlarına tasdik ettirdim. Ben hazırlık geldim ama tek başıma gelmedim. Benim arkadaşlarımdan hangisini dinlerseniz dinleyin, her biri için 'Türkiye'ye böyle bir başbakan ya da cumhurbaşkanı lazım' dersiniz. Bizim kadromuz dört dörtlüktür ve mükemmel yetişmiştir."

BTP, milletin partisidir

BTP Lideri, 2002 seçimleri öncesinde "Sakın ha, Bağımsız Türkiye Partisi dışında olan partilere oy vermeyin. Bunların tamamı tek partidir" dediğini hatırlatarak, "Zaten Türkiye'de iki parti var. Bir Bağımsız Türkiye Partisi, bir de diğerleri! Bu ayrımı ben yapmadım, onlar yaptılar çünkü hepsi IMF'ci, hepsi AB'ci, hepsi ABD'ci... Sadece Bağımsız Türkiye Partisi ABD'ye, IMF'ye ve AB'ye karşı. Milletin yanında ve gönlünde olan partidir. Onun için iki parti vardır, birisi milletimizin partisi yani Bağımsız Türkiye Partisi, diğeri ise kimin partisi, siz biliyorsunuz" dedi.

Türk milleti Asakirullahtır

Türk milletinin önemine de işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: “Tarih sahnesinde Cenab-ı Hak Türk milleti gibi yüce bir milleti insanlığa hediye etmiştir. Ne zaman ki ilahi kelimetullah ile müşerref oldu, bu anlayış Allah'ın davasını kıtalardan kıtalara taşıdı. O günden bugüne yüce Türk milleti dinine, örfüne, âdetine ve geleneğine en güçlü şekilde hizmet etmiştir, etmeye de devam edecektir. Kimsenin bunda kuşkusu olmasın. Bu milleti değiştirmeye çalışanlar iyi bilsinler ki asla değiştiremezler. Onlar değiştirse değiştirse ancak kendilerini değiştirirler. Çok büyük bir hakikattır ki, Türk milleti insanlık tarihinde Asakirullahtır, Allah'ın askerleri olma unvanını elde etmiştir. Araplardan peygamberler çıktı, buna rağmen Allah'ın askeri unvanına nail olamadılar ama Türk Milleti Allah'ın Askeri unvanına nail olmuştur. Siz osunuz. Şimdi Allah'a asker olmuş bir milletin bireyleri yolunu değiştirir mi?”

Neden çatlıyorlar

Türk milletinin Hazreti Fahri Âlem Efendimiz ile onun Ehl-i Beyti'nin arkasından gitmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Allah sevgilisi buyuruyor: Kim Ehl-i Beyt gemisine biner, o kurtulur. Bu gemi Peygamberimizin, İmam Ali'nin, Hazreti Hasan ve Hüseyin'in Hazreti Fatıma'nın gemisidir. Buna bineceğiz. İşte çatlayıp patlamalarının nedeni bu. Fetvalar veriyorlar, şeytanlık yapıyorlar. Sen Batının uşaklığını, İngilize ajanlık yapacaksın, Müslümanın aleyhinde konuşacaksın!”

İstiklal mücadelesi nasıl yapılır?

İstiklal mücadelesinin istiklal mücadelesine gönül verenlerle yapılacağını ve böyle de yapıldığını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşte Kocaeli’nin milli kahramanı Kara Fatma budur. Biz tarihimize sahip çıkmıyoruz. Kara Fatma'nın Kasımpaşa'da defnedildiği söyleniyor. Kabrinin olduğu mekândan yol geçtiği ifade ediliyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşları 43 kadın annemiz. Ruhları şad olsun! Şimdi görüyorum ki Kara Fatma'lar çoğaldı, milyonlar oldu.”

Kara Fatma gibi dimdik durmalıyız

Medeniyetlerarası İttifak ve dinlerarası diyalogla yapmak istedikleri kardeş olan, bir bilek bir yürek olan bu milleti parçalamak olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Bunlar sarıklı, cübbeli, sakallı gelirler ama şeytan gibi gelirler. Bu öyle bir bayrak ki, buna Müslüman Türk bayrağı denir. Şimdi yırtıp atmaya çalışıyorlar. Şimdi Kara Fatma gibi dimdik durmaya var mısınız? Mustafa Kemal Atatürk gibi durmaya var mısınız? O Mustafa Kemal Atatürk ki, yıkılan imparatorluktan müthiş bir devlet kurdu. Adı Türkiye Cumhuriyeti, laik, demokratik ve hukuk devletidir. Şimdi hesap bu devleti hak ile yeksan etmektir. Muvaffak olabilecekler mi, başarabilecekler mi? Hayır çünkü siz onların karşısındasınız, ben de karşısındayım. Yurdumuz her gün çok ciddi oyunlarla örselendi."

Türkiye’nin altı da, üstü de zengin

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, programda Türkiye’nin zenginliklerinden bahsederek, şu tespitlerde bulundu: “Kömür konusunda dünyada bir numarayız. Sağ olsunlar kömür rezervlerini bizim döneme bırakıyorlar. Kömürden enerji üreteceğiz ve size iktidarımızın 6. ayında bedava elektrik vereceğiz. Borun rezervinin yüzde 70'i Türkiye'de. Bor olmazsa havada bir tane uçak uçuramazsın. Lütfen bu işlerden anlayanın önünü açalım.

Mermerde dünyada birinciyiz. Gümüşhane'de bir ton topraktan 1250 gram altın çıkıyor. Sayın Başbakan Türkiye'de maden yok diyor. Madenler hısımları ile El Dorado Gold ve Cominco gibi yabancı şirketlerin elinde... Yarın ben senin yalanını ispat edeceğim.

AK Parti'ye rey vermiş olabilirsiniz ama gördük ki bunun hiçbir yeri ak değil, kapkara bir parti... Gelin buna dersini önümüzdeki seçimde verelim. Zaten kendisi Köşk'e çıkmak istiyor. Ne yapacak orada, onu da bilmiş değilim. Toryum'un yüzde 80'i Türkiye'de... İyi araştıralım, altın rezervinde dünyada ilk sırada yer alırız. 1 milyar ton petrolümüz, 1 trilyon metreküp doğalgazımız var.”

Erkeksen İsrail’le yapılan anlaşmaları yırtıp at!

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasının bir bölümünde de Suriye konusuna değindi. 22 aydır devam eden mesele hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: “Hatırlıyorsunuz, 3 sene evvel Esad'in sarayına ben mi gittim? Esad'ın sarayına hanımıyla, kızıyla, bakanlarıyla gittiler, yiyip içtiler. Birden ABD'den bir zil çalıyor kulağına: sakin oraya gitme! ‘Emredersin’ diyerek, kalkıyorsun ondan sonra pişmiş tavuğun başına gelmeyeni onun başına getirmeye çalışıyorsun. Bu Müslüman Türk'ün örfünde ve âdetinde yoktur. Geleneğinde hiç yoktur! Suriye Türkiye'nin en büyük problemi oldu. Allah aşkına elimizi vicdanımıza koyalım ve soralım: Bu Esad bize ne yaptı? Bizim bağımıza ya da bahçemize mi girdi, adamımızı mı öldürdü, hırsızlık mı yaptı? Ne yaptı? Hiçbirini yapmadı. Peki, kardeşim bize bu yakışır mı? Eee, gerekirse cevap vereceğiz, niye öyleyse İsrail'e cevap vermiyorsun? Bunlar hocaları tarafından yetiştirildi, aynen onun gibi konuşuyorlar.
Hocaları döneminde 28 Ağustos 1996'da İsrail ile Savunma Sanayi İşbirliği ve İstihbarat Anlaşması ve bunun öncesinde ve sonrasında imzalandı. Türk milletinin istihbaratı buradan alınıp önce İsrail'e gidiyor. Ondan sonra paketlenip Türkiye'ye geliyor. Ondan sonra da vatandaşlarımızı PKK'lı adı altında öldürülüyor. Kim yaptı bu anlaşmaları? Sıra konuşmaya gelince ... Hadi erkeksen İsrail ile yapılan çok sayıda anlaşmadan bir tanesini iptal et. Askeri Eğitim Anlaşması uyarınca İsrail pilotları Konya Ovası’nda eğitildi, Filistin'deki kardeşlerime bomba yağdırdılar. Türkiye'de atıp tutuyor. Hadi iptal et bakalım! Yapamazsın, sen ancak gelip caka satarsın. Müslümana hesap sorarsın. Onların karşısında dimdik hazır olda durursun. Yazıklar olsun!”

[08.01.2013]


Eklenme tarihi: 09-01-2013