Genel Başkan'dan


 'Mustafa Kemal, doğan bir güneş gibidir'

'Mustafa Kemal, doğan bir güneş gibidir'

Trabzon’da Mustafa Kemal Atatürk ve ailesi hakkındaki asırlık yalanların bir bir yıkıldığı tarihi bir sempozyum organize edildi.

11 saat süren “Atatürk Vatandır” sempozyumunun finalinde konuşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk hakkındaki iftiraları çürüttü, “Ehl-i Beyt soyundan gelen Mustafa Kemal doğan bir güneştir” dedi.
Trabzon, Yeni Mesaj Gazetesi'nin katkılarıyla tarihi bir sempozyuma evsahipliği yaptı.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu "Atatürk Vatandır" sempozyumunda gerçek Atatürk'ü anlattı.

Yurdumuzu düşman işgalinden kurtaran, Türk milletine bağımsız bir vatan hediye eden cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tüm yönleri ile ele alındı.

Atatürk hakkındaki asırlık yalanlar tek tek çürütüldü, Gazi, Türk milletinin gönlüne ilmek ilmek nakşedildi. Meltem Medya Grubu ve sosyal medya kanallarından canlı yayınlanan program 3 oturum halinde gerçekleşti.

19 Mayıs ruhu Trabzon'da canlandı
19 Mayıs 1919'da Ata'nın Samsun'a çıkışında ortaya koyduğu ruhun bir benzerinin yaşandığı Trabzon'daki tarihi sempozyumda, sahasında uzman isimler belgelerle gerçek tarihi, gerçek Atatürk'ü anlattı. Yaklaşık 10 saat süren sunumların ardından Grup Nefes sahne alıp kulakların pasını sildi.

Salondaki kalabalık Faruk Karatay'ın okuduğu Gençliğe Hitabe ile coştu. Programın final bölümünde Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş kapanış konuşması için kürsüye geldi.

Atatürk'e dinsiz iftirası atanlara tokat gibi yanıt
Sempozyumun onur konuğu olan BTP lideri konuşmasına Atatürk'e yapılan haksızlıkları sıralayarak başladı:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün Allah gani gani rahmet eylesin. Bu millete o kadar çok ortak paydası var ki. Bu ortak paydaları görmeden bu zatı inkar ediyorlar. Sadece O değil, annesi inkar edildi, namusuna dil uzatıldı."

Btp lideri birilerinin dinsiz diyerek iftira attığı Atatürk'ün soyağacını şöyle aktardı:

"Mustafa Kemal hem anne hem de baba soyundan seyyiddir. Zübeyde Hanım'ın soyu Şemsi Tebrizi'ye dayanmaktadır. Şeyhülislam Seyyid Hacı Feyzullah Efendi'nin soyundandır. Bu soydan Hz. Ali'ye, Hz. Fatıma, Hz. Peygambere ulaşıyor.
Osmanlı arşiv kayıtlarında babası Ali Rıza Efendi'nin seyyid olduğu yazılıdır. Osmanlı arşivlerindeki evkaf defteri kayıtlarında 1857-1868 tarihleri arasında Selanik'te Evkaf İdaresi'nde katib-i meclis Es Seyyid Ali Rıza Efendi namıyla meclis katibi olarak görev yapmıştır. Seyyid ne demek peygamberin torunu. Yani annesi ve babası seyyid, Ehl-i Beyt'ten."

Kuran okuduğunda dinleyeler ağlardı
"Ehl-i Beyt soyundan olan Atatürk'ün aynı zamanda muazzam bir Kuran kıraatı vardı" diyen Prof. Dr. Baş, "Atatürk doğan bir güneş gibidir. Bakıyorsun her tarafı aydınlatmış. Kur'an-ı Kerim okuyor, çok mükemmel kıraati var. Okuduğu Kuran'dan dinleyenlerin tamamı ağlıyor" diye konuştu. Öte yandan BTP Lideri, Osman Bey ve Orhan Bey hariç padişahların annelerinin tamamının gayrimüslim olduğunu ifade etti. Tek tek bu isimleri okuyan Prof. Dr. Haydar Baş, neden bu listeyi okuduğunu şöyle izah etti: "Bunlar gayrimüslim olduğu için ben bir şey demiyorum, yanlış anlamayın. Bunlar dediler ya 'Atatürk gâvur, padişahlar Müslüman.' Ben de onların soylarını ortaya çıkartıyorum. Demeseydiler karıştırmayacaktık bunları."

Atatürk Kutbul Aktab'dır
Prof. Dr. Haydar Baş Atatürk'ün manevi kimliği ile ilgili daha önce hiç bilinmeyen önemli bir noktanın da altını çizdi:
"Atatürk kendi lisanı ile diyor ki "Ben Meydan Dedesi Kemal'im. Meydan dedesi ne demek? Evliyaların başı Kutbul Aktab demek. Onun için O'nun kabrini ziyaret ederken kesinlikle abdestli olun. Öyle bir insanın yanına gidiyorsunuz ki Genelkurmay Başkanı, Cumhurbaşkanı, Paşa... Hazrol vaziyetinde duracaksın. Öyle dur bak ne alıyorsun oradan? Onu kuşatan sülalesi. İmam Ali Efendimiz, Hz. Fatıma Anamız..."

Atatürk doğan bir güneş gibidir
Ehl-i Beyt soyundan olan Atatürk'ün aynı zamanda muazzam bir Kur'an kıraatı vardı. Türkiye bunu da bu tarihi sempozyumda öğrenmiş oldu. Atatürk için doğan bir güneş gibi diyen BTP lideri "Bakıyorsun her tarafı aydınlatmış. Kur'an-ı Kerim okuyor, çok mükemmel kıraatı var. Okuduğu Kur'an'dan dinleyenlerin tamamı ağlıyor." diye konuştu.

Osmanlı padişahlarınının Hristiyan anneleri
Atatürk'ü dinsizlikle itham edenler Osmanlı padişahlarını cennetlik ilan ediyor. BTP lideri, Osman Bey ve Orhan Bey hariç padişahların annelerinin tamamının gayrimüslim olduğunu ifade etti. Tek tek bu isimleri okuyan Prof. Dr. Haydar Baş neden bu listeyi okuduğunu şöyle izah etti: "Bunlar gayrimüslim olduğu için ben bişey demiyorum, yanlış anlamayın. Bunlar dediler ya "Atatürk gavur, padişahlar Müslüman" Ben de onların soylarını ortaya çıkartıyorum. Demeseydiler karıştırmayacaktık bunları."

Oturumlar ve tebliğler
Birinci Oturum
Oturum Başkanı: PROF. DR. ATA SELÇUK
Nihat HEKİMOĞLU                                    : Atatürk’ün Filistin Mücadelesi
Hasan AYDIN                                  : Bağımsızlık ve Mandacılık
Asude HAVUZLU                           : Osmanlı Padişahlarının Anneleri ve İnanç Yapısı
Sabiha KARAMUSTAFA                : Atatürk’ün Eğitim Düşüncesi
Dr. Nuri KAPLAN                            : Atatürk Ekonomide Ne Yaptı?
Seçil MUMCUOĞLU                       : Atatürk’ün Gerçek Sahibi Biziz.
Müslim KARABACAK                    : Atatürk’ün Anadolu’yu Müslümanlaştırması
İkinci Oturum
Oturum Başkanı: PROF. DR. ÖMER SARAÇOĞLU
Harun KAYACI                                : Atatürk ve Milli İktisat
Emre POLAT                         : Saltanat, Cumhuriyet ve Hilafet.
M. Emin KOÇ                                   : Milli Mücadeleye Karşı Uydurulan Fetvalar.
Dr. A. Hamdi KEPEKÇİ                  : Atatürk’ün Sosyal Devlet Projeleri ve Sağlık
Fuat ŞENGÜL                                  : Osmanlı’da Satılan Madenler
Ali GARAÇOĞLU                           : Müslüman-Türk Milleti Kavramı
Üçüncü Oturum
Oturum Başkanı: PROF. DR. ALİ ÜNAL EMİROĞLU (Lozan Zafer mi, Hezimet mi!)
Selim KOTİL                         : Atatürk’ün Karşısında Olan Güçler.
İbrahim BERK                                  : Kurtuluşun ve Kuruluşun Lideri Atatürk
Dr. Abdullah TERZİ                         : Vatan ve Atatürk.
Ahmet ERİMHAN                            : İslamcılık Bir ABD ve CIA Projesidir.
Muharrem BAYRAKTAR                : Atatürk ve Emperyalizm.
Prof. Dr. Ömer EYERCİOĞLU                   : Atatürk’e Gerçek Sahip Çıkan Prof. Dr. Haydar Baş’tır.


Eklenme tarihi: 04-09-2017