Genel Başkan'dan


'Hoş geldin Atatürk '

'Hoş geldin Atatürk '

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 79. vefat yıl dönümünde Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen özel programla anıldı.

Ankara Balgat'ta düzenlenen programın onur konuğu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'tı. Vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği programda BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, uzun süredir üzerinde çalıştığı "Hoşgeldin Atatürk" kitabını tanıttı ve imzaladı.

Yoğun ilgi nedeniyle imza töreni sırasında uzun kuyruklar oluştu ve büyük izdiham yaşandı. Atatürk'ün bugüne kadar gizlenen tüm yönlerinin ön plana çıkarıldığı kitabı alan vatandaşlar eseri müellifine imzalatmak için büyük çaba harcadı.

İlk günden ses getirdi

Programda Prof. Dr. Haydar Baş’ın 10 Kasım’da piyasaya çıkan ve daha ilk günden çok ses getiren ‘Hoşgeldin Atatürk’ eserinden ilham alarak hazırlanan sinevizyon gösterisi büyük beğeni topladı ve dakikalarca alkışlandı.

Ulusal yayın yapan TV kanallarında canlı olarak yayınlanan ‘imza ve tanıtım gününde stantlardaki ‘Hoşgeldin Atatürk’ kitapları kapış kapış satıldı. Atatürk’ü bugüne kadar kimsenin anlatmadığı yönleriyle, tanıkların anlatımıyla ortaya koyan Prof. Dr. Haydar Baş’ın ‘Hoşgeldin Atatürk’ kitabının birinci baskısının tamamı, vatandaşların yoğun ilgisi sonucu ilk gün tükendi.

Yoğun ilginin olacağını önceden tahmin eden İcmal Yayıncılık yetkilileri, 'Hoşgeldin Atatürk' kitabının ikinci baskısının da yapıldığını açıkladı.

"İngiliz ve Yunan istihbaratının tetikçiliğini yapıyorlar"

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş imza töreninden önce yaptığı konuşmada ise Atatürk'ü anlattı. Konuşmasına Atatürk'e yapılan iftira ve hakaretlere dikkat çekerek başlayan Prof. Dr. Baş, "Mustafa Kemal'in darül bekaya rıhletinin üzerinden 79 yıl geçti. Bu 79 yılın tamamı diyebilirim yalan, iftira, dedikodu, fitne ve hakaretle geçti. Ama Allah'a şükürler olsun ben bu dönemlerin tamamında iyi bir Mustafa Kemalciydim, Atatürkçüydüm" dedi. Atatürk’ün aleyhinde konuşanların İngiliz ve Yunan istihbaratının tetikçiliğini yaptığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Onlar çünkü Türkiye'nin üzerinde ciddi hesapları olan devletler. Ben bunları hep uyardım, yanlış yapıyorsunuz dedim. İşte biz böyle bir dönemden gelen insanız. O dönemlerin tamamında ben Atatürkçü idim ve Atatürk'e sahip çıktım" şeklinde konuştu.

‘Milli Ekonomi Modeli'nin temellerini Atatürk attı’

Konuşmasında Atatürk'ü farklı yönleriyle anlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk gerçek bir lider. O sadece bir iş yapmamış. Milli mücadeleyi vermiş milletin karnını doyurmuş. Milli Ekonomi Modeli'nin temellerini o gün atmış. Yerli malı, yurdun malı herkes onu kullanmalı... Onu o gün geliştirmiş. Ziraatta, sanatta her şeyde müthiş bir hareketlilik başlamış. Çiftçiye avans vermiş, üretime teşvik etmiş. Bendeniz Milli Ekonomi Modelini izah ederken bilhassa tarım ürünlerine mukabil yüzde 50 avans vereceğim derdim. Buradan hareketle bunu söylerdim. Yani beni bu konuda irşad eden merhum Mustafa Kemal Atatürk'tür. Sonunda onun görüşleri üzerine Milli Ekonomi Modelimi bina ettim. Şimdi modelim dünyanın 4 milyar insanı tarafından uygulanıyor. Yani bunun temelini atan Atatürk'tür" dedi.

Atatürk İslam'ın daha iyi anlaşılmasını sağladı

Prof. Dr. Haydar Baş, ‘Hoş geldin Atatürk’ adlı kitabından kapsamlı bir şekilde yer verdiği Atatürk'ün İslam dininin doğru ve daha iyi anlaşılması için attığı adımları da anlattı.

BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Camilerde hutbe kitabı var 250-300 senelik tabi eğer cami o kadar eskiyse. Değilse hutbe kitabı yok. 250 sene evvel yazılmış hutbeyi imam efendi çıkıyor okuyor. Ne cemaat bir şey anlıyor ne de kendisi... Merhum Atatürk kalkıyor, hutbe kitabı yazdırıyor. 51 tane hutbe var. Allah'a kulluk ve hamd, vatan müdafaası, iman ve amel, namazın hikmeti, Peygamberimizin ahlakı gibi konularda 51 tane Türkçe hutbe hazırlatmış.  Bunu imam okuyor vatandaş dinliyor, irşad oluyor. ‘Atatürk Kuran’ı Türkçe okuttu’ diyorlar. Onun mahiyeti de şu; namazı kılıyorlar, Fatiha Arapça okunuyor daha sonra da bunun manasını okutuyor.Yani ‘Allah size ne dedi anlayın’ diyor. Olayın aslı bu. Baktı olmadı onu bırakıyor. Yetmedi, Elmalılı Hamdi Efendi’yi çağıyor ve Sünni itikadına, Hanefi fıkhına göre Kur'an-ı Kerim'i tefsir etmesini istiyor. Şimdi Türkiye'de bir sürü Kur'an tefsiri var. İtirazı olanlar çıksın. Elmalılı’nın yazdığı tefsir gibi bir tefsir bugüne kadar yazılmadı. Şimdi diyalog falan filan her şeyi saptırdılar. Onun için ben size tavsiye ediyorum, tefsir okuyacaksanız Elmalılı’yı okuyun. Böyle bir adam dinsiz olabilir mi? Bu adam devlet başkanı, senin namazını düşünüyor, ‘Peygamberini sev’ diyor, ‘Kur'an-ı okuyorsun anla, ibadetini yap, her an Allah'ın huzurunda olduğunu bil’ diyor sana Atatürk. Senelerce bu adam hakkında dinsiz dediler. Şimdi de aynı adamlar Atatürkçü olmuş!"

‘Atatürk Peygamber torunudur’

Prof. Dr. Haydar Baş anma programında Atatürk'ün soyu üzerine de çarpıcı bilgiler verdi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "12 İmam'dan biri olan İmam-ı Rıza Atatürk'ün dedelerindendir. İmam-ı Rıza da Hz. Hüseyin'in torunu. O da Hz. Fatıma'nın, Hz. Ali'nin oğlu. O zaman Mustafa Kemal Kim? Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) torunu. Şimdi gelelim Zübeyde Hanım’a. Ona da iftira ettiler. Osmanlı döneminde Nakibül Eşraf Kaymakamlığı vardı. Nakibül Eşraf Kaymakamı olmak için Peygamber soyundan gelme şartı vardı. 28 Nisan 1835 tarihli nüfus defterinde Zübeyde Hanım’ın dedelerinden Abdullah Hami Bey, Nakibzade Seyyit Abdullah Hami olarak kayıtlıdır. Seyyid nedir? Yani Zübeyde anamız da Peygamber torunudur. Zübeyde Hanım aynı zamanda Mevlana'nın hocası Şemsi Tebrizi'nin de torunu. Şimdi ben size delikanlı gibi soruyorum; hanginizin sülalesinde bu kadar temiz insanlar var? Bunlar büyük feyiz ummanı. Allah sevgisinin taşındığı okyanuslar bunlar. Allah bunların şefaatinden ayırmasın. Yani Allah ile beraber olmak istiyorsanız, bunlarla beraber olacaksınız. Vatanınızı korumak istiyorsanız bunlarla olacaksınız. Allah'ın askerleri olmak istiyorsanız Mustafa Kemal ve bu taife ile birlikte olacaksınız" dedi.

‘Milli ve dini değerlerimize sarılmazsak bizi çöp gibi ezerler’

"Atatürk bu işte. Tabi sen kör, sağır olursan buna eşkıya da dersin,her türlü iftirayı da atarsın"  diyen Prof. Dr. Baş şöyle devam etti: "Bugüne kadar büyük bir cinayet işlendi. Eğer merhum bunları affetmezse asla cennet yüzü göremezler. Şimdi tiyatro oynarcasına Anıtkabir'e koşuyorlar. Sen daha onun cumhuriyetini inkâr ettin. 19 Mayıs'ı inkar ettin, 23 Nisan'ı inkar ettin... Çocukluğumuzda Cumhuriyet Bayramı’nı coşku içinde kutlardık. Şimdi bunlara hasret kaldık. Arkadaşlarıma dedim ki bundan sonra cumhuriyeti siz kutlayacaksınız. Bu bizim bayramımız. Milli ve dini değerlerimize eğer sarılmaz isek vallahi bizi çöp gibi ezerler. Bu değerler bizi hayatta tutar. Bu hiç unutmayın ve de inkâr etmeyin."

‘Atatürk ömrü boyunca Haçlıyla mücadele etti’

Mustafa Kemal Atatürk'ün kendisini cihat Müslüman’ı olarak tarif ettiğini belirten Prof. Dr. Haydar Baş, ‘O’nun hayatı Haçlılarla mücadele ile geçti’ dedi ve şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Merhum Atatürk, Anadolu'da açılan ecnebi okullarla ilgili Osmanlı maarifine ne kadar uyarıda bulunduysa da söz dinletemedi. Bu topraklarda hiç bir öğrencinin eğitim adı altında Hıristiyan olmasına müsamaha etmedi Atatürk. Ama biz şimdi çok hoşgörülü olduk çocuklarımız yoldan çıktı, Hıristiyan oluyor. Memleketi kiliselerle doldurdular... Sorulduğu zaman biz din hürriyetine çok açık müsamaha gösteren bir milletiz tavrını takındılar. Atatürk ömür boyu bu zihniyetlerle savaşmış, ömür boyu Haçlı ile savaşmış bir komutandır. Yani hayatı Haçlı seferlerine karşı koymakla geçti. Haçlı seferlerinin ne olduğunu biliyor musunuz? Rahmetli şu anda hayatta olsaydı bana, 'bu senin dediklerin doğru. Bu AB falan bunların hepsi Haçlı ordusudur, kaldır at bunları’ derdi. Gelin bu 10 Kasım bizim dirilişimiz olsun"


Eklenme tarihi: 13-11-2017