Demeçler


Suni tartışmalarla gerçekler gizleniyor

Suni tartışmalarla gerçekler gizleniyor

Parti sözcümüz önemli açıklamarda bulundu
CHP eski milletvekillerinden Fikri Sağlar’ın başörtülü hakimlerle ilgili yaptığı açıklamaları büyük bir utançla takip ettik. Aynı şekilde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alan başörtülü kadınları hedef alarak “vitrin mankeni” benzetmesi yapmasını da üzüntüyle karşıladık. 

Son 20 yıldır İktidar partisine adeta cansuyu taşıyan kokuşmuş zihniyetin tekrar hortlaması oldukça anlamlıdır. Çünkü her geçen dakika siyaseten erimesi hız kazanan ve ekonomik krizi hiçbir gündemle gizlemeyi başaramayan iktidar, Fikri Sağlar’ın yaptığı talihsiz açıklamaya adeta dört elle sarılmıştır. Çünkü iktidarın halka söyleyecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Fakirlik, yoksulluk, açlık ve kriz artık hükümetin kontrol edemeyeceği kadar büyüktür. Ve bu konuda hükümetin hiçbir çözümü bulunmamaktadır. 20 yıllık iktidarını tam da dişine göre bulduğu ve ona istediği pasları veren muhalefete borçlu olan iktidar, son birkaç yıldır bu paslardan mahrum kaldığı ve ekonomik darboğaz derinleştiği için ciddi manada irtifa kaybetmektedir.  Ama bu düşüş Fikri Sağlar gibi kokuşmuş zihniyetin ortaya attığı saçma sapan cümleleri köpürterek gündem değiştirmeye çalışmakla durmaz. Bu düşüş dibi görene kadar devam edecektir. 

Bizim farkımız bu ülkenin gerçeklerinin ve gerçek değerlerinin farkında olmamızdır. Biz bu ülkede kadınlarımızı başörtülü başörtüsüz diye ayırmıyoruz ve onların istedikleri makamlara liyakat esasında gelmesinden asla endişe etmiyor bilakis gurur duyuyoruz. Biz bu tartışmalarla, başörtülü hakimlerimizin değil ama çocuklarını doyurmak için akşam saatlerinde pazarda sebze artıklarını toplayan başörtülü annelerin gizlendiğini düşünüyoruz. Biz kadınlarımızı ne korkulacak düşman olarak ne de vitrin mankeni olarak görmüyoruz. 

Biz neredeyiz siz nerede? 
Biz dijital çağa ayak uyduralım, yeni kalkınma planları hazırlayalım, beyin göçünü durduralım, kadınlarımıza özel proje ortamları ve girişimcilik alanları oluşturalım diyoruz siz yok başörtülü hakim şöyle yapar, yok başörtülü kadın vitrin mankeni diyorsunuz. 
Bu girişimlerin tamamı ülkemizin birlik ve beraberliğine, huzuruna kast etme girişimleridir.

Bizler, hayatını bu ülkenin, bu milletin birliğine, beraberliğine, huzuruna adamış, on yıllar boyunca toplumun her kesimini kucaklayarak adeta Hacı Bektaş Veli’nin çağımızdaki misyonunu yürütmüş olan Haydar Baş hocamızın kadrosu olarak birlik ve beraberliğin teminatıyız.

 Aramızdaki fark Ağrı dağından büyük. 
Bakın genel başkanımız ne diyor, partilerdeki kadın kolları ve gençlik kollarını kaldıralım. Neden? Çünkü en çok kadınlardan ve gençlerden korkuyorlar.
Ama biz kadınlarımızdan ve gençlerimizden korkmuyoruz, onları geleceğimiz olarak görüyoruz. Bu ülkenin geleceği de, gençliği de BTP'dir, Hüseyin Baş'tır.


 


Eklenme tarihi: 06-01-2021