Diyanet’in Başına Alevi Birini Getirelim

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Cem TV’de katıldığı programda Diyanet  İşleri Başkanlığı ve Atatürk üzerine dikkat çekici açıklamalar yaptı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Cem TV’de yayınlanan Not Defteri programına konuk oldu.
BTP lideri Hüseyin Baş, Ali Özgündüz’ün yorumcu olduğu programda Atakan Sönmez’in sorularını cevaplandırdı.

Programda dış politika, ekonomi ve iç siyaset üzerine değerlendirmeler yapan BTP liderinin açıklamaları arasında en dikkat çekici olanlarından biri Diyanet İşleri Başkanlığı üzerine oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın konumu üzerine görüşlerini açıklayan Hüseyin Baş, “Bu kurumun başına Alevi veya Caferi bir kardeşimizi getirelim” teklifinde bulundu.
Hüseyin Baş, “Diyanet’le mesele halindeyiz. Hiç düşündük mü, Bektaşi dergahında kurulmuş bir cumhuriyetten bahsediyoruz. Biz Diyanet’in başına hiçbir Alevi kardeşimizi, Caferi kardeşimizi getirmeyi düşündük mü ülke olarak? Diyanet’in başına biz Alevi birini getirelim. Ne var ki?” dedi.

blank

“Atatürk ömrünü vatanına, milletine vakfetmiş”

Mustafa Kemal Atatürk üzerine yapılan tartışmaları da değerlendiren BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş şunları söyledi;  “Atatürk dediğimiz insan bu coğrafyanın, bu iklimin insanı ve bize bir ülke emanet etmiş. Bir çok yeri siyasetten arındıracağız. Bakın Atatürk hiç siyaset yapmamış. Ömrünü son anına kadar vatanına, milletine vakfetmiş. Bunu anlatırken bizim hüngür hüngür ağlamamız lazım. Bugün burada olmamızın teminatı bu”

Atatürk kırmızı çizgimiz

Özellikle sosyal medya platformlarında Atatürk’ü eleştiren kadınlarla karşılaştığını da belirten Hüseyin Baş, “Siz bu ülkede insan yerine konulmuyordunuz. Dünyanın hiçbir yerinde yokken size seçme ve seçilme hakkını Atatürk verdi. Kadınlarımızın daha da sahiplenmesi lazım. Atatürk, bu ülkede yaşayan herkesin kırmızı çizgisi olmak zorunda. Çünkü biz eğer bir gün bir faciayla karşı karşıya kalırsak, bakın göreceksiniz bugün de olduğu gibi yine Atatürk’ün bir cümlesiyle biz hayat bulacağız. Borcumuz ödenmez. Minnetimiz, saygımız her zaman en üst düzeyde. Allah ona layık olmayı, onun kurduğu cumhuriyete ve fikirlerine layık olmayı bize nasip etsin” ifadelerini  kullandı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
Copyright © BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ 2021 Tasarım
Tüm hakları Bağımsız Türkiye Partisi’ne aittir. Sitede yayınlanan yazılar, ancak kaynak ve adres gösterilerek kullanılabilir.
X