Kongre Ve Sempozyumlar

Milli Ekonomi Modeli kongreleri

İlki 2005 yılında İstanbul’da yapılan ve sonraki yıllarda Azerbaycan, Almanya, KKTC ve Türkiye’de 9 kez düzenlenen Uluslararası Milli Ekonomi Modeli Kongrelerinin 10’uncusu 27 Mayıs 2018 tarihinde Bursa’da gerçekleştirildi.

Rus Meclisi DUMA’da Milli Ekonomi Modeli Konferansı

Prof. Dr. Haydar Baş, Rusya Parlamentosu Duma’dan gelen davet üzerine Moskova’ya gitti.
Rusya’nın önde gelen partilerinden Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski tarafından karşılanan Prof. Dr. Haydar Baş, Duma’da Rusya tarafından uygulanan Milli Ekonomi Modeli’ni anlattı. İlk kez bir Türk siyasinin ekonomi brifingi verdiği Duma’daki konuşmayı çok sayıda siyasetçi, akademisyen ve ekonomi öğrencisi de takip etti. 

Ehl-i Beyt Sempozyumları

Prof. Dr. Haydar Baş’ın sunduğu en büyük hizmetlerden birisi de yazmış olduğu 15 ciltlik Ehl-i Beyt Külliyatı ile bu çerçevede yapılan Ehl-i Beyt Sempozyumlarıdır. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında küresel oyuncuların Şii-Sünni, Alevi-Sünni çatışması çıkartmak istediği bir dönemde düzenlenen bu “Birlik İçin Ehl-i Beyt sempozyumları” bütün küresel kirli oyunları bozmuştur.

Yapılan Ehl-i Beyt Sempozyumları şunlardır:

 

Atatürk Vatandır Sempozyumları

Ayrıca “Hoş geldin Atatürk” kitabının yazarı Prof. Dr. Haydar Baş’ın himayesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı Atatürk Vatandır Sempozyumları gerçekleştirildi.

Sempozyumlar sırasıyla şöyledir: 

Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt ve İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler

Prof. Dr. Haydar Baş’ın önderliğinde, 2014’un son döneminde başlatılan ”Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt ve İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler” isimli paneller serisi de Mart 2015 tarihine kadar her hafta kesintisiz olarak,  250’yi aşkın bölgede, 1000’den fazla panelist tarafından yurdumuzun her köşesinde düzenlenmiştir. 

Kaybolan Değerlerimiz Panelleri

Yine Prof. Dr. Haydar Baş’ın önderliğinde, 2019’un son döneminde başlatılan “Kaybolan Değerlerimiz” isimli paneller serisi de Mart 2020 tarihine kadar her hafta kesintisiz olarak, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenmiştir.

Prof. Dr. Haydar BAŞ 14 Nisan 2020 Salı günü Trabzon’da ebedi aleme hicret etmiştir. Kabri Akçaabat’ta Şehitlik Tepesi’nde bulunmaktadır. Allah şefaatlerinden mahrum etmesin. (Amin)